5 kroków do wzmocnienia potencjału krzemyka
 

Odkąd zainteresowałam się królestwem minerałów, odkrywałam je nie znając dotychczas skutecznego sposobu na wykorzystanie ich pełnego potencjału i właściwości. Podświadomie czułam jednak, że jest w nich moc, której nie potrafiłam zinterpretować umysłem. Przenikająca mój szósty zmysł świadomość płynąca z wnętrza aż do serca. Z każdym dniem zgłębiałam ich naturę, właściwości, sposób wyrażania, na co reagują, a co jest dla nich szkodliwe. Wiedziałam, że nie uda mi się wydobyć z nich tyle wiedzy za pomocą logiki, ile za pomocą serca. Informacji było niewiele, a ja poszukiwałam i nadal odbywam podróż w świecie różnorodności, kolorów, zastosowań, ich struktury, i mocy.

Na ostatnich warsztatach opowiedziałam uczestnikom o 5 krokach jakie moim zdaniem wskazane jest wykonać do wzmocnienia siły podstawowego pola mocy kwarcu. Ta metoda działa na każdy minerał, kamień szlachetny czy pół-szlachetny. Została oparta na doświadczeniu i wiedzy jaką zdobyłam do tej pory. Udostępniam to co przeżyłam, ponieważ wiem, że doświadczenie jest namacalnym dowodem jakiego nie można obalić żadną religią, kultem, wierzeniem czy formą wyznania. Zdaję sobie sprawę z faktu, iż istnieje placebo, która może kusić o zwątpienie, jednak kiedy doświadczyłam przeróżnych reakcji, indywidualnych cech poszczególnych kamieni zdobyłam pewność, że zaiste poruszam się w świecie subtelnych energii, pełnych różnorodności i temperamentu. Często nie nastawiałam się na żadną konkretną reakcję ani nie wywoływałam w sobie intencji aby wyeliminować możliwość placebo. Po kilku latach zrozumiałam co sprzyja w kontakcie ze światem minerałów i teraz przedstawiam Wam swoje obserwacje.

1. ŚWIADOMOŚĆ
Świadomość życia zawartego w formie otwiera drzwi do odczuwania. Wrażliwość na istnienie i moc natury uwidacznia silny potencjał uzdrawiający nasze obolałe miejsca w ciele, umyśle czy duszy.
Świadomość pochodzenia danego kamienia, tego, że istnieje od tak dawna i towarzyszył ziemi w jej ewolucji. Świadomość możliwości. To tak jak uświadomić sobie, że mamy sposobność się wyrazić, i potem postrzegamy zmianę z trudnego na łatwiejsze, i że o dziwo wyrażamy się pełniej, a inni zauważają naszą obecność. Kamień również wyraża swoją obecność w swój własny, tajemniczy dla nas sposób.

‘Jestem otwarta na przepływ uzdrawiającej energii, która pomaga mi w sposób podświadomy lub świadomy.’

Podsumowując, czym więcej otwartości, tym więcej możliwości.

2. MIŁOŚĆ
To odczuwanie, a nie logiczne myślenie otwiera serce, i wzmacnia intuicję, szósty zmysł.
Doświadczenie, w którym czujemy kamień dokonuje przełomu w naszym postrzeganiu. Niewidzialne staje się widzialne. Fizyka kwantowa mówi o tym, że

wszystko jest w Tobie

jednak zanim się rozpędzimy w odpowiednim dostrzeganiu różnych rzeczy takimi jakimi są, i poczujemy naszą pełną moc warto sobie w tym pomóc i zagłębić się w świat minerałów. Tym bardziej, że nasze ciała jak i posiłki, które spożywamy składają się m. in.
z minerałów. Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie. Dlaczego warto? Ponieważ wszystko jest ŻYWE, a otaczanie się żywą naturą, skierowaną w intencji miłości na nasze biopole rozwija. Sprawia, że wzrastamy w swoim własnym tempie i przygotowujemy się na zmiany.

Warunek jest jeden: kieruj się miłością, ponieważ miłość leczy wszystko.

Szanujmy przejaw boskości na planie fizycznym.
Okażmy wdzięczność za współ-istnienie, interakcje, energie żywiołów zawartą w kamieniu, za pomoc i obecność w naszej często szarej codzienności i postawmy je w miłym dla nich otoczeniu, obok kwiatów, przy świecach. W końcu to nasi przyjaciele, tak jak nasza Mama ziemia, skąd pochodzą. To nasz dom.
Współ odczuwajmy naturę dzięki intuicji. Kamienie pomagają w zrozumieniu tego cichego głosu. Dzięki niej każdy z nas wie jaka intencja jest potrzebna, jak ją z miłością ‘włożyć’, jak okazać wdzięczność, jak otworzyć się na działanie, jak zaufać, gdzie i w jaki sposób poukładać kamienie. Czym więcej kontaktu tym silniejsza więź.

3. OCZYSZCZENIE
Kiedy czyścimy kamienie?
. gdy kupujemy go od poprzedniego właściciela, na giełdzie minerałów, albo w sklepie
. po zabiegach terapeutycznych z użyciem ich energii, czyli np. po masażu.
. jeśli chcemy zmienić dotychczasowe ‚oprogramowanie’

Informacji na ten temat oczyszczania jest wiele choć niestety często są sprzeczne. Szukajmy własnego bezpiecznego sposobu, ponieważ niektóre metody są szkodliwe dla pewnych kamieni.
Oto kilka ważnych i sprawdzonych metod:

* intencja
Najważniejsza w oczyszczaniu jest intencja. Właściwie na tym etapie można już zakończyć, jednak czasem warto jest oczyścić kamień intencją w połączeniu z inną metodą oczyszczania jeśli czujemy, że intencja na ten moment jest nie wystarczająca.

* woda
Pewne kamienie można oczyszczać w wodzie, jednak niektóre z nich mają takie właściwości fizyczne, które wykluczają bezpośredni kontakt z wodą. Warto wiedzieć, że kwarce można oczyszczać w wodzie uprzednio zaprogramowanej własną intencją, inaczej to kamień oczyści wodę niż na odwrót. Wyjątkiem jest tu woda żywa, czyli strumień rzeki, naturalny dziki zbiornik wodny. Dlaczego? Ponieważ natura harmonizuje nie tylko nas, ale także zwierzęta, czy rośliny, ale także kamienie.

* szałwia biała
Okadzanie szałwią jest metodą bezpieczną dla każdego kamienia, przy czym zwróć uwagę na intencję wypowiadaną podczas oczyszczania, ponieważ ona gra tu pierwszą rolę. Podpalamy szałwię, i okadzamy kamień przykładowo ze słowami:

Na mocy bezwarunkowej miłości wprost ze Źródła, i obecności Jam jest oczyszczam Cię z wszystkich poprzednich programów w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, w każdym wymiarze, gęstości, i w każdy możliwy sposób. Tu i teraz jesteś pełen czystej energii ziemskiej i kosmicznej. Wykorzystując pełen potencjał swojego działania, pomóż mi… (w dowolnej sprawie).
niech tak się stanie, tu i teraz.

Nasze kamienie działają też na subtelniejszych polach, na co wskazuje chociażby ich ogromna skuteczność w uzdrawianiu. Poza naszym światem fizycznym nie istnieje czas dlatego warto czyścić je nie tylko z doświadczeń świata fizycznego.

4. INTENCJA
Bardzo ważny aspekt, ponieważ to jaką intencję wyrazimy, sprawi, że taki uzyskamy efekt.
Oczywiście każdy kamień działa nieco inaczej i warto wykorzystywać jego mocne strony do poszczególnych miejsc. Bez intencji kamień działa w inny sposób. Również oczyszcza nasze biopole słabiej bądź mocniej, to zależy od jakości kamienia, czynników, w których wzrastał i w jaki sposób był wydobywany, etc. Pamiętajmy, że kamienie przewodzą, wzmacniają i emitują energie. Bez intencji jego energia jest bardziej rozproszona niż przy jej nadaniu. Kiedy ukierunkujemy tą energię konkretnie możemy się zdziwić jak silna jest wiązka energii. Intencja to nie myśl, to płynące z serca czucie tego czego chcemy, nasze wypowiedziane pragnienie. Jeśli skierujemy odpowiednio ukształtowaną intencję z miłością, wyczuciem, szacunkiem efekt może nas naprawdę zaskoczyć.
Nie jest wymagane aby znać zakres działania danego kamienia aby użyć jego pełnego potencjału.
Oczywiście jest to bardzo pomocne jeśli dobieramy więcej kamieni do terapii przeprowadzanej na kimś, aby uzyskać spójny efekt wibracyjny. Warto zapoznać się z właściwościami, to daje nam ogromne pole manewru w doświadczaniu samo-uzdrowienia czy do obserwacji jak łączą się i wzmacniają nawzajem poszczególne kamienie.

5. POŁĄCZENIE
Dotarliśmy do ostatniego choć równie ważnego etapu.
Połączenie z danym kamieniem sprawia, że zaprzyjaźniamy się z jego energią, ufamy, czujemy się bezpiecznie, i z radością pogłębiamy z nim więź. Można do tego użyć formy medytacji skupiającej się na włączeniu kamienia do swojego biopola co sprawia, że w tu i teraz kamień działa i uzdrawia.
Połączenie to więź i nakreślenie celu działania. Można użyć kamień do wielu aspektów, od terapii wibracyjnej po masaż fizyczny kamieniami, bądź dla ochrony czy neutralizacji szkodliwych fal. Czym silniej zaufamy kamieniom, tym mocniej będą one działać ponieważ intencje są wprowadzane z miłością i ufnością.
Aby połączyć się z energią kamienia moim zdaniem najlepiej sprzyja temu medytacja z przyzwoleniem na działanie tego kamienia w naszym życiu. Kamienie często uzdrawiają nas w sposób dla nas nie uświadomiony i to daje nam komfort, aby móc skupiać się na zmianie, i puszczaniu starych, zbędnych już przekonań czy systemów wartości.
Kiedy pielęgnacja naszej relacji z kamieniem przebiega prawidłowo, traktujemy je z należytym szacunkiem i z miłością, możemy zauważyć, że nawiązujemy kontakt z kamieniem we śnie, gdzie daje nam wskazówki do dalszego rozwoju. Wzmacnia się też intuicyjne, bądź telepatyczne połączenie. Kamień wysyła informacje, w jakim miejscu go przyłożyć, albo żeby zabrać go w konkretne miejsce ze sobą. Często przemawiają po cichu kiedy potrzebują oczyszczenia. Kiedy zdarzy Ci się zaniedbać kontakt z danym kamieniem on może nawoływać w swój subtelny sposób, aby poczuć go w dłoniach choć przez chwilę, i kiedy go weźmiesz w dłonie poczujesz jak jego energia rozpromienia się. Po prostu dzięki bliskości kontaktu.

Jeśli posiadasz jakiś kamień szlachetny, pół szlachetny, minerał, pomyśl przez chwilę dlaczego właśnie ten ‚wpadł Ci w ręce’. Myślisz, że to przypadek? Przypadki nie istnieją!

Pozwólmy temu pięknemu światu przeniknąć w naszą codzienność, aby stała się harmonijna, pełna radości i obfitości w doświadczaniu naszej ziemskiej przygody.

Z miłością Krzemyki
D.

na zdjęciu kryształy na leśnym dywanie


26 października 2018