KAMIEŃ, KTÓRY POWSTAŁ Z TLENU, ZNALEZIONY W AFRYCE
W 1990 dziwny rodzaj niebieskiego kamienia został odnaleziony w Sierra Leone, w zachodniej Afryce przez geologa i archeologa Angelo Pitoni, który został nazwany kamieniem Nieba (12000BC). Został on odkryty w starej wiosce poza Freetown. Enigmatyczny kamień został wysłany do światowych laboratoriów badawczych. Testy przeprowadzono w laboratoriach Uniwersytetu Genewskiego w Rzymie, Utrechcie, Tokio i Freiberg w Niemczech.

Wszyscy eksperci zgadzają się, że niebieski kamień nie jest podobny do żadnego rodzaju skały znanej w naturze więc musi być sztuczny. Włoski geolog uważał, że jest to niezwykły obiekt: dziwny kryształ znaleziony w diamentowych polach Sierra Leone, który przypomina czysty turkus podobny do niektórych znalezionych na piersiach egipskich kapłanów. Analizy przeprowadzone na tym „Kamieniu Niebios”, jak go nazywa, ujawniły, że różni się on od innych kamieni szlachetnych znanych człowiekowi.

Angelo Pitoni

Ta historia kontynuuje podróż do Azji podczas rzadkiej podróży po klejnotach i minerałach przez amerykańskiego artystę i projektanta, Jareda Collinsa.

Sprzedawca odpowiedział: „Kiedy otrzymałem kilka kawałków kamienia, ja również myślałem, że ta historia nie jest wiarygodna, więc na wszelki wypadek odciąłem małą próbkę z mojego większego kawałka i wysłałem ją do Dr. Preeti w GRS Swisslabs, aby zobaczyć, co miał do powiedzenia na ten temat podczas testów. Dr Preeti oddzwonił do mnie z pytaniem, co to było, ponieważ nie mógł określić jego składu i ostatecznie zwrócił go jako „niemożliwy do zidentyfikowania”. Dr Preeti wspomniał tylko, że nie wierzy, że sam materiał jest naturalny, ale element tworzący niebieski kolor może być organiczny. – Jared Coins

W 2007 roku zdobywca nagrody National Geographic, portretowy artysta Jared Collins, przeniósł swoją pracownię z Nowego Jorku do Ubud na Bali, gdzie postanowił stworzyć dramatyczną serię zdjęć dokumentujących najbardziej charakterystyczne balijskie kobiety ozdobione ozdobną ceremonią kostiumy.

Rzeczywista próbka Sky Stone (powyżej) przesłana do GRS Swisslabs w celu przetestowania i analizy.

Zaintrygowany, ale bardzo sceptycznie nastawiony do tego, że kamień jest czymkolwiek, co miało być rzekomo, Collins zaproponował, aby kupić ten mały kawałek od sprzedawcy, aby mógł go dalej studiować, ale dealer tylko wzruszył ramionami i nie chciał go sprzedać. Nie podałby nawet ceny większego pełnego kamienia. Collinsa nieco to pochłonęło, ponieważ działalność dealera polegała wyłącznie na kupowaniu i sprzedawaniu kamieni, a nie na ich zbieraniu.

Jak się okazało tej nocy, Sky Stone była jedyną rzeczą w całym pokoju, która nie zostanie udostępniona do sprzedaży, i jedyną rzeczą, którą był zainteresowany zabrać stamtąd. Collins wyjechał z Hongkongu z nawiedzającym uczuciem, że coś ważnego właśnie wymknęło mu się z palców i nigdy nie zapomniał o tym kamieniu.

Stwierdzono, że jego skład składa się z 77% tlenu oraz śladowych ilości węgla, krzemu, wapnia i sodu.

Kompozycja upodabnia „Sky Stone” do rodzaju betonu lub sztukaterii i wydaje się być sztucznie zabarwiona. Tubylcy mieszkający w okolicy, w której znaleziono kamień, już wiedzieli o jego istnieniu, ponieważ ten kamienny artefakt ukazywał się podczas kopania w tym obszarze.

Inną zagadką związaną z kamieniem nieba jest to, że artefakt ten zawsze znajduje się w warstwach gleby datowany na conajmniej 12000 lat pne. Kamień został z pewnością wyprodukowany lub zreplikowany przez nieznaną, bardzo zaawansowaną cywilizację zagubioną w czasie.

Podobno materiał Sky Stone pojawił się krótko na weekendowym targu w Marakesh w Maroko (gdzie specjalizują się także w meteorytach). Pod nazwą „KRYPTONIT”.

źródło wiadomości: https://archaeology-world.com/stone-made-of-pure-oxygen-found-in-africa/?fbclid=IwAR15lKdL66HbmDTcAv28VexJB4JZEsHvZigeybOORrvQnFvXrzVgXq86Dvs


31 marca 2020