jak dobierać kamienie i minerały do swoich potrzeb?
 

JAK DOBIERAĆ KAMIENIE I MINERAŁY DO SWOICH POTRZEB? 

. . .

ponieważ to już się stało  

nie jest ważne jak to się wydarzy, a czego pragniesz by się wydarzyło

 

Natura wie, czego Ci potrzeba ponieważ jesteś jej częścią. Nasza planeta rodzi wiele owoców, a jednym z nich są kamienie i minerały. To skoncentrowana energia zawarta w materii zawierająca połączenie z całą naszą planetą, oznacza to, że jeżeli posiadasz minerał masz możliwość odczuwać wibracje Ziemii i kruszców w niej zawartych dzięki przypisaniu do częstotliwości ziemskiej oraz istot zrodzonych na jej terenie. Jeżeli tego dokonasz masz możliwość generowania energii płynącej z kamieni, które jeszcze nie zostały wydobyte aby połączyć się z duszą Ziemi, a w procesie tym czego nie musisz być świadomy bierzesz czynny udział w każdej chwili. Kamienie są wszędzie. Sam kontakt z naturą – odprowadza ona nadmiar energii oraz uzupełnia niedomiar. Nasza planeta  połączona jest z całym Wszechświatem, a on z innymi Wszechświatami. Poprzez ekspansję Rozwój jest wszechobecny, a wzrost międzyplanetarny. Przed nami stoi otworem możliwość ekspansji świadomości poprzez wiedzę zawartą w tej wszechstronnej materii, w stosunkowo szybkim czasie gdy częstotliwości na Ziemi zmieniają się. Ma to wpływ na materię w niej egzystującą kontaktującą się z poziomem wielu gęstości.  


CZY WIESZ, ŻE KAMIENIE WYBIERAJĄ SWOICH WŁAŚCICIELI?


największa międzynarodowa giełda w Tucson, Stany Zjednoczone

Żywotność energii w nich zwartych skupia Twoją uwagę następnie kamień niemal rozświetla się, zaczyna błyszczeć przed Twoimi oczyma przyciągając i koncentrując świadomość. Ten subtelny impuls, który jest emitowany przez kamień do Twojej struktury energetycznej oraz ciała odczytuje i skanuje gdzie istnieje dysharmonia, przyczyna schorzenia, a następnie wnika i przemienia ją wywołując uczucie pewności, że ten kamień jest właśnie tym, który potrzebny jest na dany moment. Czasem to wydarzenie jest bardzo wzruszającym procesem, w którym trudno powiedzieć co tak naprawdę się dzieje. 

JEST TO GŁĘBOKIE UCZUCIE, ODCZUCIE WEWNĘTRZNEJ INTUICJI, KTÓRE DETERMINUJE WYBÓR.

Towarzyszyć temu mogą pewne zjawiska jak odczucie ciepła, które przenika ciało, a osoby, które doświadczają widzenia energii mogą zobaczyć jak pasma widma świetlnego wnikają i przenikają energetykę człowieka w swojej wizji patrząc na kontakt człowieka z kamieniem. Wewnętrzne w naturze wielowymiarowości trzecim okiem lub zewnętrzne widzenie energii fizycznymi oczami jako aury to również umiejętność, którą rozwijają kamienie i minerały stymulując przy tym odpowiednie ośrodki energetyczne – czakry gdzie każdy dysk, czakra ukazuje inny sposób interacji z kamieniami. To rozpatrywanie aktywnych wartości reprezentowanych przez ziemskie minerały nijak ma się do odczuć z tym związanych. 

KTÓRE Z CZYNNIKÓW WZIĄĆ POD UWAGĘ PODCZAS DOBORU KAMIENIA?

Znajomość swoich potrzeb i pragnień jest ważnym elementem, który może przyczynić się do wyboru konkretnego kamienia. Zadaj sobie podstawowe pytanie: 

Czego potrzebujesz i jakiego działania oczekujesz od danego minerału? 

Kiedy już odpowiesz sobie na to pytanie, dobór jest o wiele prostszy. Osobiście posługuję się intuicją, która jak kompas wskazuje mi drogę do poznania, rozwijając przy tym kontakt z duszą, która przywołuje mnie do przestrzeni serca gdzie komunikuje się tam ze mną za jej pomocą. Nie jest więc konieczne znać ich właściwości i możliwości bynajmniej do pewnego momentu. Przypomina to wybór pożywienia w sklepie. Nie znając właściwości odżywczych nasze ciało samo dobiera sobie pożywienie odczuwając przy tym ochotę na dany produkt. Tak samo dusza wybiera rodzaj energii jaki pragnie poznać, a który może jej pomóc. Im większa otwartość na przemianę tym więcej bodźców jesteś w stanie odczuć. Zalecam osobisty zakup ponieważ pierwszy kontakt z kamieniem zaczyna się od spojrzenia, otwierając kolejną stronę zainteresowania, gdzie pojawia się chęć dotknięcia danego okazu, a więc samo przedstawienie ilustracji może nie oddawać całości potencjału i wpływu na ciało, umysł oraz duszę. To zapisywana księga wiedzy, którą pisze doświadczenie każdego z Was, używając do tego innego atramentu. 

Kamienie i minerały można natomiast wybierać przy uwzględnieniu m.in. tych czynników:

INTUICJA – najłatwiejsza, a zarazem najbardziej wymagająca metoda, w której wyłączasz umysł, a włączasz serce. Zapytaj dosłownie swojego serca jaki rodzaj minerału jest Ci potrzebny? Jest to bardzo ważne ponieważ nie można działać z kruszcami wymuszając to na sobie. Często to powtarzam, energią nie można manipulować, a jedynie ukierunkować jej działanie. Do niektórych rodzai kamieni potrzeba dojrzeć, są to silne instrumenty uzdrawiające, które mają potężny wpływ na życie. Pamiętając o tym, możemy zauważyć pewną zależność, a mianowicie kiedy marzysz o opiece nad danym okazem, a jeszcze go nie zakupiłeś/aś oznacza to, że przygotowujesz się do kontaktu z tym konkretnym rodzajem energii zakupując w między czasie inne okazy, które mogą pomóc dostroić się do chwilowo nieosiągalnego kruszca albo po prostu rozwijając się w inny sposób, by następnie umożliwić sobie przyswojenie, dostrojenie się do wibracji danego kamienia, które odpowiada za harmonie w określonej sferze życia.

BARWYw łatwy sposób możesz określić i zrozumieć czego potrzebuje Twój umysł, ciało czy dusza gdy zaobserwujesz jakiego koloru kamienie lubisz najbardziej na ten moment. Z moich obserwacji wynika, że ludzie najchętniej zakupują kamienie o takich kolorach, które świadczą o już harmonijnym działaniu danych centr energetycznych i kupując kamień o ulubionym kolorze wzmacniają te centra energetyczne/czakry które mają ten sam kolor. To jest promień o kolorze i działaniu, który znają, a unikają takich kolorów, które reprezentują centra energetyczne/czakry, które są w dysharmonii. 

Inaczej wygląda to jeżeli wybory dokonywane są poprzez głębokie pragnienie rozwoju. Pojawia się ochota na eksperymentowanie i zakupywanie tak wybarwionych kamieni o jakich nie myślało się wcześniej. Czym silniejsza niechęć do koloru tym łatwiej jest to spostrzec i przeanalizować. Jeżeli pragniesz się rozwijać i poznać siebie bardziej, zaskocz sam siebie i wybierz zupełnie coś innego od zaplanowanych zakupów, natomiast jeżeli pragniesz wesprzeć to co już przez Ciebie znane by czuć się bezpiecznie w kontakcie z tą energią zawartą w materii, wybierz kamień o kolorze najbliższym upodobaniom.

Drugą opcję zalecam początkującym w doświadczaniu działania kamieni.

DOTYKta metoda działa na każdego, jeżeli został przez Ciebie wybrany kamień i trzymasz go już w dłoni, a nie masz ochoty odkładać go na półkę istnieje pewność, że jest to kamień dla Ciebie.

Czym dłuższy kontakt poprzez dotyk tym większa więź wytwarza się. Ciepło płynące z ciała ogrzewa kamienie, a te z właściwościami piezoelektrycznymi (oznacza to, że poprzez ciepło i nacisk wytwarza się energia elektryczna) tworzy się potencjał elektryczny. Kryształy posiadają właściwości wzmacniające aurę człowieka poprzez dostrajanie się do niej i przenikanie w biopole; ludzkie biopole jest połączeniem wszystkich ludzkich pól biologicznych, od fizycznych do subtelnych.

WŁAŚCIWOŚCI ENERGETYCZNEwybierając kamienie sugerując się wiedzą o ich właściwościach możesz w łatwy i szybki sposób odnaleźć to, czego konkretnie potrzebujesz. Jest to zależne od poziomu zaawansowania wiedzy jaki posiadasz o tym w jaki sposób działać z kamieniami. Dla osób lubiących wiedzieć z jakim rodzajem energii się obchodzą i znających swoje cele wystarczy ukierunkować priorytety i zbadać odpowiednie okazy aby dobrać je jak najumiejętniej do wybranych wzorców zachowań energii.

WIZJAzdarza się, że we śnie ujrzysz dany rodzaj kamienia i czujesz, że jest to kamień dla Ciebie. Kiedy raz połączysz się ze światem kamieni i minerałów bardzo możliwe, że będą one przejawiać się w Twoich podróżach astralnych, pomagając Tobie i dając wskazówki do dalszej ekspansji świadomości. Czym bardziej sobie ufasz, tym silniejsze połączenie z kamieniami, ponieważ nie przemawiają one ludzkim językiem, a poprzez impulsy energetyczne trafiające do nas w chwilach cichego wewnętrznego spokoju generując ten stan coraz częściej. Mogą śnić się kryształy już Tobie znane bądź takie, które przywołują do kontaktu z Tobą. 
 

Przy doborze kamieni wiedz, że czym większa otwartość na poznanie siebie, tym większe prawdopodobieństwo odnalezienia dla siebie wyjątkowego minerału, a każdy kolejno nabyty okaz to efekt synchronicznego sprzężenia zwrotnego pragnień Twojego serca. 

 


29 marca 2020