jakich kamieni używać do energetyzowania wody?
 

Kontakt z kruszcami wprawia w harmonię. 
Tworzy się silna więź, która pozostaje w strukturze energetycznej.
Został uruchomiony proces. 

 


 

 

Woda jest łącznikiem struktury energetycznej, który działa jako tunel wielowymiarowy.  To fundament życia. Woda posiada swoją pamięć. Obecnie woda jest w dużej mierze zanieczyszczona poprzez różne wpływy. Każde działanie, jakiemu zostaje poddana zmienia jej właściwości, pomimo, że skład nie ulega zmianie. Jej pierwotna zdrowa matryca jest stale zachowana natomiast aby przywrócić jej krystaliczną heksagonalną strukturę poddaje się ją procesom odżywiania, witalizacji za pomocą różnych metod. Jedną z nich jest odzyskiwanie jej naturalnej matrycy poprzez naturalne pierwiastki zawarte w minerałach, a także wpływ wszechobecnej energii. Taka woda odżywia duszę tak głęboko jak zaspokaja potrzeby fizjologiczne. Jest zdrowa, smaczna, odżywcza, łagodna, delikatna, łatwo przyswajalna i czyni detoksykacje przyjemniejszą. Każdy kamień składa się z innych minerałów, własnych unikalnych połączeń pierwiastków, posiada swoje własne pasmo częstotliwości, wibracyjną sygnaturę, która zmienia właściwości wody czyniąc ją pełną żywotności, a następnie pijąc ją ciało otrzymuje ogromną dawkę energii witalnej. Obecność wodoru jest niezbędnym warunkiem syntezy ATP – głównego źródła energii w organiźmie ludzkim. Ten proces może dokonać każdy i jest on bardzo prosty. Warto pamiętać, że same oczyszczanie wody z jej chemicznych zabrudzeń nie wystarczy. Woda ożywiona tworzy ogromny potencjał dla ludzkiego organizmu, a jej spożycie wzmacnia połączenie ze źródłem. Woda zmienia się pod wpływem energii jaką przewodzi m.in. intencja – kamienie działają jak pryzmat, koncentrują fale energii w skupionej wiązce, czyniąc ją silniejszą – w zależności od formy i rodzaju kryształu. Kiedy woda staje się ożywionym pokarmem i wnika w strukturę ciała przenika przez wszystkie cząsteczki oczyszczając z blokad, które niosą ryzyka wystąpienia zaburzeń i chorób. Woda zawiera w sobie tajemnicę. 

Jednym ze sposobów energetyzowania wody właściwościami wybranego, oczyszczonego z fizycznych i energetycznych zabrudzeń kruszcu, jest zalanie go wodą. Kryształ należy zaktywować do odżywiania wody i pozwolić mu zmienić jego właściwości co trwa jak podają różne źródła, więc podaje w przybliżeniu od 6 – 12 godzin. Taką wodę wymienia się regularnie, w zależności od wybranego kryształu i formy energetyzacji. 

* Proszę zrozum, że kamienie działają rozciągając swój leczniczy i regeneracyjny wpływ na całe biopole, prócz tego, że posiadają swoje unikatowe właściwości i możliwości koncentracji na jednym lub więcej ośrodkach energetycznych.
Działają kompleksowo. 

Warto też zrozumieć, że woda poprzez intencje oczyszcza i aktywuje kamienie, a kamienie poprzez intencje oczyszczają i aktywują wodę. 

 

JAKICH KAMIENI UŻYWAĆ DO ENERGETYZOWANIA WODY? 

STRUKTURYZACJA WODY (H2O) ZA POMOCĄ KWARCU (SiO2)

 

Powszechna metoda strukturyzacji wody to zanurzenie w niej kryształu górskiego, czystej formy kwarcu, bez wrostek, inkluzji i innych domieszek minerałów. Do tego celu nie zaleca się oczywiście wykorzystywania geod. Kwarc, dawniej „kwarzec” z języka słowiańskiego „kwardy” oznacza twardy lecz pomimo swej twardości – 7 w skali Mohsa – zaleca się ostrożne obchodzenie się z kryształami, w zależności od formy potrafią się ukruszyć.  

 

 

W jego strukturze zawiera się całe spektrum kolorów. Jest przejawem potężnej manifestacji możliwości na planecie Ziemia. Kwarc w czystej postaci jako kryształ górski jest odnajdywany w przestrzeni międzygwiezdnej, na innych planetach (ponad połowa powierzchni marsa jest pokryta kwarcem), a także w składzie meteorytów. Jest szeroko znany w przestrzeni międzygwiezdnej. Źródło czystego przejawu światła, o wielu aspektach, które pokazuje złożoność niezliczonych wymiarów życia. Doceniony przez każdą cywilizację już w czasach Atlantydy i Lemurii, gdzie uważano, że moc Słońca jest wykorzystywana przez kryształ jako źródło refrakcji energii słonecznej. Wraz z rdzennymi Indianami, afrykańskimi plemionami, starożytnymi Egipcjanami, Aztekami, Rzymianami, Szkotami i niezliczonymi innymi kulturami kryształ górski używano do uzdrawiania, medytacji i rozwoju duchowego, a także do rozproszenia negatywnych zakłóceń. Służy do uzdrawiania, ekspansji świadomości, komunikacji z Najwyższym Ja oraz rozwiniętymi cywilizacjami, czy istotami z innych wymiarów, a także powrotu do przeszłych wcieleń, manifestacji i rozpoznania celów ducha.To mistrz uzdrawiania i może być stosowany do wielu potrzeb, jeśli intencja jest zawarta z miłością, otwiera etapowo potencjał obdarowując wiedzą. Stymuluje układ odpornościowy i krążeniowy, zwiększając przepływ energii i doprowadzając organizm do równowagi. Przenika struktury ciał wnikając do źródła problemu, dzięki czemu ciało fizyczne otrzymuje ogromny ładunek energetyczny, który harmonizuje przepływ energii. Z powodzeniem jest stosowany w leczeniu chorób. Eliksir z wody kwarcowej może być wykorzystany do usunięcia toksyn, pasożytów, do pomocy w leczeniu zaburzeń trawienia, infekcji i stanów zapalnych organów. Łagodzi obolałe mięśnie, stosowany również do masażu, odciąga ból po oparzeniach, przyspieszając gojenie się pęcherzy oraz ran. Eliminuje szkodliwe skutki promieniowania i radioaktywności chroniąc przy tym aurę. Jego dobroczynny wpływ niesie tak wiele korzyści, jak powszechny jest ten minerał. Na przestrzeni ostatniej dekady odnaleziono wiele form kryształu górskiego, który różni się od tradycyjnej odmiany swoją budową oraz ładunkiem energetycznym jaki niesie. 

 

Lemurian code keeper of freedom

 

W zależności od ich rodzaju i pochodzenia, niosą one dodatkowe korzyści, posiadają nieco inne zastosowanie, przewodzą inne informacje, które po odczytaniu czynią je charakterystycznymi, tak ważnymi w procesie przemiany m.in. ciała świetlistego, a które mogą być zastosowane do bezpośredniego energetyzowania wody ze względu na swoją strukturę – czysta forma kwarcu. Ilość odkryć różnego rodzaju kamieni, kryształów wzrasta, jest ich coraz więcej, a ich energia otacza majestatycznością i czystą bezwarunkową miłością wszystkie żywe istoty oraz całą planetę zapowiadając tak długo wyczekiwane odrodzenie, nową erę. Wiele cywilizacji pozostawiło po sobie pamięć, zawartą w kamieniach, która teraz zostaje odczytywana. Mądrość zawarta w materii dostraja do duchowego kompasu i pomaga odblokować sekretne drzwi do poznania celu duszy. Posiadają bardzo silne energetyczne znaczenie, które zna klucz do odblokowania czakr, uzdrawiając z precyzją i subtelnością. Wpływ na zdrowie ma również forma kryształu, a także jakże ważna, kluczowa umiejętność obchodzenia się z jego energią. Ogromna, potężna wiedza o kryształach została zachowana, dla tych, których serca są prawdziwie czyste, objawiają one zakodowane informacje źródłowe. Obie cywilizacje, Lemuria i Atlantyda działały z kamieniami z innego poziomu, a jest to ważna, kluczowa informacja, którą udostępniam. Tej materii nie można wykorzystywać jako broni, do kontroli i manipulacji gdyż niesie to poważne skutki, które znane są w historii jako upadek, ta materia niesie przesłanie o zjednoczeniu. 

Dr Masaru Emoto 

 

„Dr Masaru Emoto, autor „Wiadomości w wodzie”, był pierwszym badaczem wody, który odnalazł metodę wizualnego uchwycenia struktury wody. Dzięki wysokiej prędkości fotografii udało mu się odkryć, jak nasze myśli wpływają na strukturę wody w momencie zamarzania. Dr Emoto i inni wysunęli teorię, że woda ma zdolność odbierania i przekazywania tego, co Japończycy nazywają „hado” (energia życiowa). Woda to sieć cząsteczek związanych z wodorem. Może tworzyć liczne struktury, w zależności od tego, jak poszczególne cząsteczki łączą się ze sobą. Jedną z tych struktur jest sześciokąt – złożony z sześciu cząsteczek wody. Sześciokątna woda tworzy uporządkowaną krystaliczną matrycę o właściwościach innych niż zwykła woda. Woda sześciokątna wydaje się odgrywać ważną rolę w funkcjach biologicznych. Jest to związane z poprawą nawodnienia, zwiększonym wchłanianiem składników odżywczych, funkcją DNA i poprawą wydajności metabolicznej. Ilość heksagonalnej wody w ciele została nawet skorelowana ze starzeniem się. W pracy dr Emoto wykazano, w jaki sposób myśli wpływają na ten proces krystalizacji."

 

Ciało ludzkie składa się głównie z wody, około 70 procent. Wzór na wodę to H2O, co oznacza, że ​​pojedyncza cząsteczka zawiera dwa atomy wodoru i jeden atom tlenu. Ale woda jest znacznie bardziej złożona, niż wydaje się wskazywać ta prosta formuła. W skali molekularnej woda jest bardzo „lepka”, H z jednej cząsteczki są również przyciągane do „O” otaczających molekuł. W ten sposób cząsteczki wody przyciągają się nawzajem i mają tendencję do zlepiania się w sieć, stale łącząc i rozkładając wiązania między sąsiadującymi cząsteczkami. Marcel wysunął hipotezę, że te „grudki” molekularne (faktycznie komórki ciekłokrystaliczne) są zdolne do przechowywania informacji w sposób podobny do przechowywania danych na dysku przez komputery. Niezależnie od dynamicznej natury, takie informacje byłyby trwałe i wykrywalne. Marcel uważał, że znalazł dowody tej restrukturyzacji w analizie spektralnej wody przetwarzanej informacyjnie. Woda, podobnie jak lód, tworzy kryształ o heksagonalnej symetrii (co oznacza, że ​​kształt jest sześcioboczny, jak widać w płatkach śniegu) z koordynacją czworościenną (to znaczy każda cząsteczka jest powiązana z czterema sąsiadującymi cząsteczkami). Formuła wody, H2O, jest „odwrotnością” kwarcu, SiO2. Podobnie jak woda, krzemionka jest również heksagonalna z koordynacją czworościenną. Będąc ciałem stałym, każda informacja odciśnięta na nim jest utrwalona w jej strukturze makrocząsteczkowej. Możemy wizualizować te struktury jako rodzaj ogromnej trójwymiarowej harfy. Informacje są przechowywane, powodując rezonans określonych wiązań w sposób podobny do akordu muzycznego. W przeciwieństwie do harfy „dźwięk” (lub wibracja) nigdy nie maleje. Przechowywane informacje są trwale naprawiane, dopóki nie zdecydujesz się ich usunąć i zacząć od nowa. Struktura molekularna wody w postaci lodu lub w postaci ciekłokrystalicznej jest zasadniczo taka sama jak w przypadku kwarcu. Poniższy obraz ilustruje podobieństwa między strukturami lodu i kwarcu. Marcel odkrył, że informacje odciśnięte mentalnie w kryształach kwarcu można przenieść do wody. Proces ten nazwano „ładowaniem wody”, a po naładowaniu wynik był zarówno stały, jak i mierzalny. Odkrył, że naładowana woda rozwinęła nowe pasmo absorpcyjne w ultrafiolecie. To tak, jakby powiedzieć, że zmienił się kolor!

 

 

Od początku tego wieku wiadomo, że kwarc jest rezonatorem i wzmacniaczem energii. Jest to istotny element wielu urządzeń elektronicznych. Nie wiadomo, że kryształ kwarcu jest również zdolny do wzmocnienia „subtelnych sił”, w tym energii myśli. Powodem, dla którego nadal trudno było to wykazać, jest to, że niezależnie od tego, jak dobrze jakość testowanego kryształu, warunki, w których został utworzony, były wysoce indywidualistyczne. Mówiąc wprost, żadne dwa kryształy nie są identyczne, a w nauce teoria nie może opierać się na jednym przypadku. Wzmocnienie energii myśli obejmuje tyle „statycznych” (innych wibracji), że gubi się w hałasie. Marcel odkrył odpowiedź na ten problem. Odkrył, że kiedy kwarc jest przecinany wzdłuż osi-C (linii symetrii w krysztale prostopadłym do wszystkich innych osi) w kształcie Kabalistycznego Drzewa Życia, rezonuje z JEDNĄ częstotliwością. Zdarza się, że częstotliwość (która okazała się 454) jest tą samą prędkością wibracji, którą on również zmierzył dla wody. Dlatego kryształy Vogel’a są potężnymi instrumentami zdolnymi do pobierania wrażeń myślowych i dosłownie wstrzykiwania ich w matrycę wody. 

 

Dr Marcel Vogel

 

Na podstawie tej pracy rozwinął trzy narzędzia: 

1. podwójnie zakończony kryształ uzdrawiający,

 

 

pojedynczy zakończony kryształ medytacyjny

 

 

i kryształowy medalion Gwiazdy Dawida (Merkaba).

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Te kryształowe urządzenia mogą być wykorzystane do kierowania leczniczą energią poprzez wywarcie na niej chęci i zamiaru. Chociaż wydaje się to magiczne, w rzeczywistości jest bardziej technologiczne. Pole energetyczne wytwarzane przez mózg (organ bioelektryczny) powoduje subtelne zmiany stanów energetycznych w krysztale. Jest to podobne do „efektu obserwatora” rozpoznawanego przez współczesną fizykę. Jako wzmacniacz kryształ zwiększa ten efekt do tego stopnia, że ​​woda może zaakceptować te same zmiany. Marcel zademonstrował to w swoim laboratorium. W wielokrotnie przeprowadzanym eksperymencie wywarł wrażenie zamiaru „pozostań czystym” w uzdrawiającym krysztale. Następnie poprzez kryształ Marcel wstrzyknął tę „informację” do soku owocowego. Trzymał dwie odkryte szklanki obok siebie, jedną traktowaną w ten sposób, a drugą jako „kontrolę”. Przez kilka miesięcy zauważył, że leczony intencją sok pozostawał klarowny i pachnący; „kontrola” zaś stała się mętna, wypełniona pleśnią i wzrostem bakterii. W podobny sposób można przenieść przez kryształ intencję uzdrowienia, wyleczenia. Ciało, będące głównie wodą, natychmiast przyjmują ładunek, często z dramatycznymi skutkami. Odnośnik do notatek laboratoryjnych w formacie PDF na temat strukturyzacji wody i jej związku z kwarcem (język angielski)

http://marcelvogel.org/LabNotesMarcelVogel.pdf

 

KRYSZTAŁ PHI, A WODA 

Jednym z głównych obszarów badań w Laboratorium Badań Psychicznych była zależność między wodą a kryształami kwarcu. Stwierdzono, że w wyniku krążenia wody wokół naładowanego, dostrojonego kryształu kwarcu w wodzie zachodzi wiele zmian. Zmiany te określa się mianem strukturyzacji. Wartość 454 reprezentuje sygnaturę radionową lub podstawową tożsamość numeryczną pasma informacyjnego samej wody. Należy zauważyć, że charakterystycznym radionowym pomiarem dostrojonego kryształu jest również 454, co wskazuje na pewne połączenie między tymi kryształami a wodą. To połączenie lub rezonans nie występuje w kwarcach nie fasetowanych (nieokreślonych pod względem kształtu). Jak wiemy, woda składa się z jednego atomu tlenu i dwóch atomów wodoru, które są trzymane razem w wiązaniu kowalencyjnym. Jest to rzeczywista siła fizyczna, podobnie jak grawitacja, która utrzymuje te atomy razem. Strukturalną wodę można traktować jako wodę, która ma większy stopień wiązania między sąsiadującymi cząsteczkami wody niż woda niestrukturyzowana. Strukturalna woda tworzy również strukturę krystaliczną składającą się z wydłużonych łańcuchów cząsteczek, które można odróżnić od otaczających cząsteczek wody cechami, które są zgodne z właściwościami występującymi w ciekłych kryształach, takimi jak zwiększona dwójłomność i obniżenie temperatury krzepnięcia. Stan makro to kątowe, geometryczne osiowanie, które mają cząsteczki wody gdy są w stanie strukturalnym. Kryształ kwarcu wykazuje stan makro ale nie mezofazę (inaczej ciekły kryształ), ponieważ jest to raczej ciało stałe w stanie stałym niż w stanie przejściowym lub półstałym. Gdy badane są różne kąty cząsteczki kwarcu, można znaleźć możliwą podstawę jej rezonansu z cząsteczką wody. (Przypis tł: dlatego woda powszechnie nazywana jest ciekłym kryształem)

Podstawowym wzorem geometrycznym kwarcu i wody jest czworościan. Cząsteczki wody, połączone razem, tworzą czworościany w nachylonych lub pomarszczonych pierścieniach. To przechylenie ma miejsce z powodu kąta wiązania, który istnieje między trzema dowolnymi cząsteczkami wody. Ten kąt wynosi 109,5 stopnia. Normalny płaski sześciokąt posiada kąty 120 stopni. Cząsteczki wody o mniejszych kątach, jeśli mają być uformowane w sześciokąt, muszą mieć nierówną strukturę, która nie jest w płaskiej płaszczyźnie, ale jest trójwymiarowym przedmiotem. Ta nierówna struktura jest utworzona przez tak zwany kąt zgięcia lub kąt pochylenia. Kąt ten może wynosić od 20 stopni do 60 stopni, ale najczęściej występuje 26 stopni. W tym miejscu wiązanie międzycząsteczkowe jest najsilniejsze i zdarza się, że stanowi połowę kąta regularnego rozmieszczenia trójwymiarowego między cząsteczkami kwarcu. Drugim najczęściej spotykanym kątem pochylenia dla wody jest 54 stopnie, co jest dość zbliżone do kąta między trójwymiarowymi cząsteczkami kwarcu, zatem kąt między cząsteczkami kryształu jest związany z kątem podstawowym. Kąt podstawowy wynosi ½ kąta wierzchołka kryształu. Kąt między cząsteczkami kwarcu wynosi 90 stopni minus kąt podstawowy, który wynosi 38 stopni. Dlatego kąt między cząsteczkami wynosi 52 stopnie. Jest to również kąt piramidy Cheopsa. Kąt wiązania międzycząsteczkowego cząsteczki wody wynosi 104,5 stopnia. Jest to kąt, który istnieje między atomami wodoru każdej cząsteczki wody. Jest prawie dwukrotnie większy niż kąt między cząsteczkami kwarcu. Możliwe jest, że istnieje zgodna harmoniczna między wodą, a kwarcem ze względu na podobieństwo tych kątów. Umożliwiłoby to rezonansowe przeniesienie energii, które są przypisane do kryształu znaczącej grupie cząsteczek wody w dowolnej próbce. Struktura kwarcu może się replikować w wodzie z powodu transferu rezonansowego opartego na strukturze. Struktura geometryczna wytwarza wzorce częstotliwości, harmoniczne, które mogą przenosić się do wody. Do tego transferu potrzebne są bardzo małe ilości energii. Charakter systemów rezonansowych jest taki, że minimalny sygnał wejściowy może osiągnąć maksymalną moc wyjściową.

Przeniesienie rezonansu występuje, ponieważ formy fali energii wychodzące z wibrującej substancji mają prawie identyczne formy fali. Zależności fazowe układu rezonansowego można zdefiniować w odniesieniu do oddzielenia kątów jakie istnieje między sąsiednimi cząsteczkami. Sześć cząsteczek, które tworzą jeden heksagonalny pierścień, kiedy są w rezonansie, będą wibrować lub emitować swoją energię na fali o określonej częstotliwości. Pierwsza cząsteczka będzie wibrować, wpływając na drugą cząsteczkę; druga wpłynie na trzecią i tak dalej. Odstępy czasu między kolejnymi emisjami spowodują opóźnienie fazowe, które można przekształcić w kąt fazowy. Kolejne fale pochodzące z układu oscylacyjnego mają kolejne kąty fazowe, które są równe separacji kątowej istniejącej między elementami układu. Kąt fazowy w wibrującym pierścieniu cząsteczek wody wynosi 60 stopni (360 podzielone przez 6). Gdyby w pierścieniu znajdowało się 7 cząsteczek, kąt fazowy wynosiłby 360/7 lub 51,43 stopnia. Jest to podstawowy kąt fazowy kwarcu. Większość wewnętrznych kątów wody i kwarcu to ułamki tego kąta lub jego wielokrotności. To rezonans między cząsteczkami między mikro stanem kwarcu, a mezofazą liotropową jest czynnikiem determinującym tworzenie się mezofazy liotropowej w wodzie. Jest to powód, dla którego można zbudować wodę, obracając ją wokół dostrojonego kryształu kwarcu. Aby to osiągnąć, nie wymaga to dużych ilości energii.

Jako przykład transferu rezonansowego można wyobrazić sobie serię domino rozmieszczonych w Stanach Zjednoczonych; z San Francisco do Waszyngtonu. Każde kolejne domino byłoby nieco większe i cięższe od poprzedniego. Zanim dotrzemy do Waszyngtonu, ostateczne domino może być tak duże, jak pomnik Waszyngtona. Po delikatnym naciśnięciu na pierwsze domino, mniej niż jeden pens, każde domino zostanie przewrócone, dopóki nie zostanie przewrócony ostatni kawałek. Dzięki wprowadzeniu do systemu bardzo małej energii wynikiem jest wytwarzanie wystarczającej ilości energii, aby przewrócić ostateczne bardzo duże i ciężkie domino. Strukturyzowanie wody wokół dostrojonego kryształu kwarcu zależy od programu odciśniętego w krysztale. Jest to program, który powoduje nagłą zmianę stanu.

 

Podstawowym programem, który może wywołać ogromne zmiany w wodzie,
jest bezwarunkowa miłość.

 

W strukturze wody i wina pytanie brzmiało, czy w przestrzeni kosmicznej wokół kryształu powstało pole.

 

   

Powyższe obrazy przedstawiają kryształową jednostkę strukturyzującą wodę w Dreamhill Research Facility

 

Magnetometr GE przymocowano do wnętrza komory strukturyzującej i wykonano serię odczytów, gdy woda wirowała wokół naładowanego kryształu. W komorze znajdowała się cewka ze stali nierdzewnej, rury o średnicy ¾ cala i zakręcona w prawo siedmiokrotnie. Średnica cewki wynosiła około sześciu cali. Zaprogramowany dostrojony kryształ został umieszczony z ostrzem celującym (bardziej ostre zakończenie) w dół, w specjalnie zaprojektowanym uchwycie, tak aby znajdował się w cewce. Komora lub obudowa cewki i kryształu została wykonana z sosny i wykończona szelakiem (odmiana żywicy naturalnej). Magnetometr został zamontowany z boku komory z sondą umieszczoną w przestrzeni między kryształem a cewką. Utrzymywano temperaturę 70 stopni F przy zamkniętej komorze. Przez cały czas zużywano 1000 cm3 wody. Dla każdego przejścia wokół kryształu pobierano próbkę 50 cm3 do analizy za pomocą Omega 5, próbkę 50 cm3 pobierano do pomiarów pH i przewodności oraz pobierano próbkę kuwety do spektrofotometrii w podczerwieni i ultrafioletu.

Wyniki tych eksperymentów wykazały, że:

1) Woda wirująca w cewce wytwarza słabe, ale mierzalne pole

2) Kryształy kwarcu można naładować „informacją” i dostroić do pól generowanych przez wirującą wodę

3) Aby nastąpił „transfer informacji”, wymagany jest ładunek krytyczny (tzn. 1–4 przebiega wokół kryształu)

4) Tę liczbę przejść można modyfikować przez programowanie kryształów

5) Możliwy jest więcej niż jeden operator

6) Transfer programu jest transferem rezonansowym bez strat w oryginalnym programie po setkach eksperymentów z systemem

7) Woda jest magnesem trwałym. To pole pozostaje stałe po tym, jak woda przestanie wirować i można je usunąć przez zastosowanie masowego rozmagnesowania.

Podstawowe zmiany odnotowane w wodzie po przekręceniu wokół odpowiednio naładowanego i dostrojonego kryształu były następujące:

1) Zmniejszone napięcie powierzchniowe

2) Pojawienie się dwóch nowych pasm światła w widmie w podczerwieni i ultrafioletu, wskazujących na rozciągnięcie wiązania molekularnego wody. Wskazuje to na więcej energii i nowe informacje w wodzie

3) Przewodność wody wzrasta

4) Wartość pH wody można zmienić do 3 punktów, co oznacza wzrost kwasowości lub zasadowości

5) Temperatura zamarzania wody może spaść nawet do -30 stopni Celsjusza

6) Znaczna liczba cząsteczek zostałaby zrównana w mikro-klastrach lub łańcuchach molekularnych; uporządkowane, systematyczne i powtarzające się wzorce.
Woda stała się systemem ciekłokrystalicznym zdolnym do przechowywania informacji.


Według Marcela:

„Ta struktura najlepiej sprawdza się za pomocą spektrofotometru UV, w którym stwierdza się wzrost absorpcji UV ze względu na wzrost wiązania wody z łańcuchów tworzących wodę na sobie. Moment magnetyczny tej wody strukturalnej zwiększa się o 0,07 gausa, a także wzrost pH i przewodności dielektrycznej. Wrzenie wody po ustrukturyzowaniu nie wykazuje zmian w widmie UV, więc można stwierdzić, że nastąpiła trwała zmiana chemiczna. Gdy kroplę tej strukturyzowanej wody krzemionkowej suszy się na szkiełku i porównuje z nietraktowaną wodą krzemionkową, fotomikrografie pokazują tworzenie się podobnych do igieł kryształów krzemionki w strukturalnej kropli wody, podczas gdy nietraktowana woda suszy się do amorficznej masy żelu krzemionkowego. To pokazuje, że proces strukturyzowania wody powoduje efekt strukturyzowania lub uporządkowania substancji rozpuszczonych w roztworze. ”


Kryształ w tym przypadku został zaprogramowany z myślą o bezwarunkowej miłości. Wodę można zaprogramować za pomocą określonych informacji w zależności od charakteru informacji zaprogramowanej w krysztale. Gdyby na przykład kryształ został zaprogramowany ze środkiem uspokajającym, woda przyjęłaby tę cechę lub wibrację. Picie wody wywołałoby sen lub głęboki relaks. Praktyczne zastosowania tego procesu obejmują rolnictwo, konserwowanie żywności, a także potencjalne zastosowania do leczenia. Wzory energetyczne środka nawozowego można przechowywać w krysztale, a następnie przenosić do wody. Woda jest następnie wykorzystywana do nawadniania roślin. Na niewielkich eksperymentach odkryliśmy, że rośliny traktowane w ten sposób wykazują znaczny wzrost wzrostu w porównaniu do roślin nietraktowanych.

Chociaż w większości przypadków okazało się, że woda generuje słabe pole magnetyczne, pewnego razu odnotowano inny efekt. Zazwyczaj efekty wspomniane powyżej zostały osiągnięte poprzez cyrkulację wody przez szklaną rurkę Pyrex zwiniętą siedem obrotów zgodnie z ruchem wskazówek zegara, wokół dostrojonego kryształu. Poprzez odwrócenie pozycji kryształu, tak aby ostrzał strzelający był skierowany do góry, uwolniono energię, która uniosła Marcela z podłogi i rzuciła go na ścianę. Kiedy to się stało, stał około trzech stóp od aparatu. Potem jego oczy płonęły jakby od intensywnego promieniowania. Woda jest nieznana ze względu na swoją znajomość. Musimy jeszcze odkryć moc właściwą dla tego obfitego płynu. Gdy woda krąży i wiruje wokół naładowanego kryształu, można z niego uwolnić ogromny ładunek. Konieczne są dalsze badania w celu określenia charakteru tej energii.Jest całkiem prawdopodobne, że chociaż obecne jest mierzalne pole magnetyczne, w rzeczywistości jest to jedynie efekt czegoś bardziej fundamentalnego z natury niż pola elektromagnetyczne. Należy jednak zauważyć, że pola obecne zarówno w krysztale, jak i cieczy po naładowaniu, bez względu na charakter tego pola, można usunąć za pomocą rozmagnesowania makroskopem.

Dr Glen Rein nazwał te energie polem kwantowym lub energią nie-hercową. Dr Rein stwierdził, że pola kwantowe są niezależne od czasu i odległości. Jest to skorelowane z obserwacjami poczynionymi przez Marcela nie tylko w pracy z wodą, ale także w jego wczesnej pracy z roślinami. Jego obserwacją jest to, że myśl wydaje się przezwyciężyć odwrotne prawo kwadratowe (Prawo fizyki odwrotnej do kwadratu jest w fizyce dowolnym prawem fizycznym stwierdzającym, że określona wielkość fizyczna lub intensywność jest odwrotnie proporcjonalna do kwadratu odległości od źródła tej wielkości fizycznej). Termin „transfer informacji” jest używany w odniesieniu do zjawiska energetycznego, które nie występuje w tradycyjnie akceptowanym spektrum elektromagnetycznym. Chociaż nieco niejasny, termin „informacja” wskazuje, że istnieje pewien rodzaj dyskretnego kodowania, a nie tylko energia niekwalifikowana. Gdy następuje transfer informacji z dostrojonego kryształu do wody, wina, soku, a nawet mleka, następuje nagła, natychmiastowa zmiana właściwości fizycznych płynu. Na przykład w 1986 roku dostałem dwie butelki wina. Jednym z nich było nagradzane Chardonnay z 1983 roku z Sycamore Creek Vineyards. Drugą butelką była Chardonnay z 1986 roku z tej samej winnicy, świeżo butelkowana. Istniała niezwykła różnica między nimi pod względem ciała, bukietu, smaku, a nawet koloru. Wziąłem próbkę wina z 1986 roku i uzyskałem pomiary z Omega 5 we wszystkich trzech parametrach: wartości sygnatury, pole wewnętrzne i pole zewnętrzne. Następnie wykorzystałem Omega 5 do zaprogramowania dostrojonego kryształu z tymi informacjami. Po wykonaniu tego umieściłem kryształ w cewce szklanej rurki Pyrex. Cewkę umieszczono w drewnianym pudełku. Następnie wlałem wino z 1986 roku przez rurkę, tak aby krążyło wokół kryształu. Zrobiłem to siedem razy, więc próbka pierwsza przeszła wokół kryształu raz, próbka druga przeszła wokół kryształu dwa razy, próbka trzy, trzy razy i tak dalej. Trzymałem również próbkę kontrolną. Stwierdzono, że próbka czwarta idealnie pasowała do Chardonnay z 1983 r. Pod względem ciała, bukietu, smaku i koloru. Pozostałe sześć próbek w żaden sposób nie pasowało do wina z 83 roku. W rzeczywistości próbki od 5 do 7 były gorzkie i prawie nie do picia. Czwarta próbka została następnie pobrana do Omegi i zmierzona. Otrzymaną wartość przeniesiono następnie do dostrojonego kryształu. Kryształ został ponownie umieszczony w aparacie, a reszta Chardonnay z 1986 roku krążyła wokół niego. W subiektywnych testach smaku przez nas wszystkich obecnych w laboratorium (w tym winiarzy) wino z 1986 roku wydawało się duplikatem wina z 1983 roku.

Według Marcela:

1) Kryształ dostrojony do wody (454) jest programowany z informacjami, dzięki czemu wino zostanie dopełnione wszystkimi reakcjami potencjalnymi w chemii.

2) Wino wiruje się wokół kryształu 1-5 razy

3) Wino jest następnie mierzone za pomocą Omega 5 po każdym wirowaniu.

4) Podejmowana jest decyzja, które wino jest najlepsze.

5) Informacje są przekazywane do kryształu głównego, a wino jest uruchamiane podczas produkcji z kryształem głównym. Kiedy informacja staje się krytyczna (4x), nagła zmiana stanu wina zachodzi w podobny sposób, jak widzieliśmy w przypadku ciekłych kryształów.

„Uważam, że widzimy w winie krytyczny transfer informacji, który może następnie spowodować gwałtowne zmiany w układzie chemii”.

Najgłębszy efekt fasetowanego kryształu ma związek z jego relacją i rezonansem do wody. Kryształ, który jest fasetowany i dostrojony do cząsteczki wody, będzie zawierał ładunek lub informacje, które po przeniesieniu do ciała osoby połączą się z cząsteczką H2O. Ładunek ten jest przechowywany w przestrzeni między-płatowej kryształu. Ponieważ ponad 70% ciała fizycznego stanowi woda, kryształ zestrojony przez Vogel, ze swoim rezonansem z wodą, jest doskonałym mechanizmem dostarczania do wprowadzania subtelnych energii do jednostki. Uważano również, że różne ciała subtelne energii opisane w literaturze metafizycznej są gradacjami pola zakotwiczonego do ciała fizycznego za pomocą cząsteczki wody. 

Kryształ jest konwerterem kwantowym,
który jest w stanie magazynować i przesyłać energię w postaci o dyskretnych efektach biologicznych.

Spekuluje się, że ze względu na zdolność dostosowywania się dostrojonego kryształu można go wykorzystać do wpływania na „rzeczywistość” na poziomie kwantowym lub subatomowym. Odcisk form myślowych lub kodowanie jest przechowywany na cząstkach lub pakietach fal na poziomie kwantowym i wewnątrz nich. Jest to najprawdopodobniej efekt rezonansowy. Ciało ludzkie, na poziomie energetycznym jest szeregiem oscylujących punktów, które są warstwowe i mają określoną symetrię i strukturę zarówno w wymiarze makro, jak i mikro. Kości, tkanki, komórki i płyny organizmu mają określoną krystaliczność. Struktura płynów, komórek i tkanek ciała ma tendencję do stania się nie ustrukturyzowanym lub niespójnym, gdy występuje dyskomfort lub stres. Ciało fizyczne składa się z układów ciekłokrystalicznych w błonach komórkowych, płynach międzykomórkowych, a także jak większe struktury, takie jak tkanki tłuszczowe, układy mięśniowe i nerwowe, limfa, krew i tak dalej. Dzięki zastosowaniu odpowiednio dostrojonego kryształu, na który reagują te struktury, można przywrócić równowagę i spójność poprzez dostarczenie niezbędnych „informacji”. Wiele z powyższych materiałów zostało zaczerpniętych z transkrypcji artykułu wygłoszonego na 2. dorocznym sympozjum Advanced Water Sciences w 1996 r. Oraz Konferencji Stowarzyszenia Psychotroniki Stanów Zjednoczonych w 1998 r.”

  

WODA ENERGETYZOWANA ZA POMOCĄ SZUNGITU

Szungity karelskie  odkryto w Rosji, we wiosce Shunga w Karelii.
 

Historia Szungitu zaczyna się około 2 miliardów lat temu, w epoce paleoprotezoicznej. Skały przedkambryjskie składały się z najwcześniejszych złóż ropy na ziemi. Płytkie, słonawe laguny w pobliżu łańcuchów wulkanów w zachodniej Rosji były bogate w osady i glony. Okaz ten przyczynił się do złóż łupków bitumicznych i ropy naftowej. Później, gdy osady te poddano działaniu ciepła i ciśnienia, szungit uformował się w prawie czystą formę węgla. Szungit jest formą węgla elementarnego o wysokiej zawartości tego pierwiastka (99%). Jednak czystość węgla to nie tylko jakość tego minerału.

 W latach 90 fulereny znalezione w szungicie rzuciły światło na ten minerał. Fulereny to cząsteczki węgla, które uformowały się w puste, kuliste cząsteczki. Są to formacje molekularne specyficzne dla węgla, podobnie jak w niekrystalicznym mineraloidu węgla, czyli szungicie.  Ze względu na wysoką koncentrację tych formacji można założyć ich kosmiczne pochodzenie. Takie same fullereny zostały znalezione w meteorytach, które spadły na Ziemię. Udowodniono, że jest to jedyny znany minerał, który posiada je w swym składzie, a są to cząsteczki o silnych właściwościach leczniczych.  
 

 

 

Szungit jest uniwersalnym absorbentem. Akumuluje na swojej powierzchni do 95% wszystkich zanieczyszczeń – tworzy wodę przejrzystą, o smaku źródlanej. Szungit, jako minerał, strukturyzuje wodę.

Z wynikiem twardości w skali Mohsa wynoszącym 4, jest to dość gęsty kamień. Jego prawdziwa siła pojawia się podczas próby ognia. Zdolność Shungite do wytrzymania ognia i powstrzymania topnienia dała mu klasyfikację pirobitumu. Połysk powierzchni Szungit waha się od półmetalicznego do matowej czerni. Szungit jest Kamieniem oczyszczającym i detoksykującym. Jest on wykorzystywany w medycynie i kosmetologii. Ze względu na właściwości antyoksydacyjne działa tak samo efektywnie jak spożycie wysokiej dawki witaminy C lub E (niektóre źródła podkreślają tą wartość jako zwielokrotnioną). 

Stymuluje regenerację tkanek, wzmacnia układ odpornościowy, zawiera właściwości przeciwzapalne, zwiększa procesy enzymatyczne, normalizuje metabolizm komórkowy. Może być stosowany do zwalczania bezsenności, zwiększania energii, zmniejszania stresu i łagodzenia lęku. 

Potwierdzono, że regularne picie wody z szungitem zmniejsza stany zapalne, bóle i obrzęki stawów, oczyszcza je i wzmacnia. Wzmacnia również kości, leczy przeziębienie i grypę, ból gardła i zapalenie dziąseł. Ma właściwości przeciwbólowe. Oczyszcza przewód pokarmowy z bakterii chorobotwórczych. Wzmacnia cały system odpornościowy, usuwa zmęczenie i energetyzuje organizm.

Aby oczyścić wodę szungitem potrzeba wedle zaleceń około 100 g kamienia na 1 – 2 litry wody. 

Przed pierwszym zastosowaniem należy kilka razy przemyć szungit pod bieżącą wodą, aż woda stanie się czysta. Pozostawić w wodzie w stosunku 1:15 – 1:20 na 3 dni, do zniknięcia mętności. 

Należy dolewać wodę w miarę jej zużycia do pojemnika (szklanego lub z ceramiki) z szungitem pozostawiając wtedy na 8-10 godzin. Od czasu do czasu trzeba przemyć szungit, żeby usunąć z niego osady.

Proporcje:

500 g na 5-7 litrów wody

150 g na 2-3 litry wody

 

Szungit potrafi oczyścić wodę z:

 • pestycydów
 • metali ciężkich
 • chloru
 • azotanów
 • fenoli
 • dioksyn
 • żelaza koloidalnego pochodzącego z rur wodociągowych
 • izotopów promieniotwórczych
 • farmaceutyków
 • bakterii
 • olejów
 • wirusów

KĄPIELE 

Tak jak węgiel był stosowany w filtrach wody od stuleci, podobnie szungit posiada tę właściwości. W Rosji szungit od dawna stosowany jest do oczyszczania wody.  

W samym centrum Pietrozawodska, w pobliżu kompleksu mieszkalnego Aleksandrowskiego, otwarto pierwsze w Rosji spa Szungit. Teraz mieszkańcy miasta i goście stolicy Karelii mogą odzyskać dobre samopoczucie i cieszyć się procedurami w Grocie Szungit. Zauważ, że jest to unikalna struktura, która nie ma analogii na świecie. Harmonijnie ucieleśnia pomysły projektowe, konstrukcyjne i techniczne. Ciekawostką jest to, że w Wojskowej Akademii Medycznej najciężsi pacjenci w okresie pooperacyjnym umieszczani są na oddziale szungitu, dzięki jego wpływowi odzyskanie zdrowia przez pacjentów jest kilkakrotnie szybszy.

Kąpiele z szungitem są podstawowymi procedurami przeprowadzanymi w klinikach i łaźniach uzdrawiających w Rosji.
Stosuje się je w leczeniu i profilaktyce takich dolegliwości jak:

• alergie,

• choroby trzustki,

• choroby krwi i układu limfatycznego,

• syndrom wypalenia,

• problemy jelitowe,

• depresja,

• żylaki,

• nieżyt żołądka,

• choroby ginekologiczne,

• kamienie żółciowe,

• choroby pęcherza żółciowego,

• problemy skórne,

• kamienie moczowe,

• wypadanie włosów,

• hipertonia,

• dolegliwości nerek,

• choroby serca i układu krążenia,

• nadwaga.

 

Należy pamiętać, że z czasem ilość fullerenów wychodzących do wody pomniejsza się, a to powoduje osłabienie leczniczych właściwości szungitu. Dlatego należałoby wymieniać „filtr szungitowy” raz na 3 miesiące. Co dwa tygodnie dobrze jest kamienie przepłukać.

 

OCHRONA PRZED EMF 

 

Jako przewodnik elektryczności pomaga hamować szkodliwe promieniowanie elektromagnetycznego wytwarzane przez urządzenia elektroniczne. 

Ten cenny pierwiastek posiada zdolność do pochłaniania i neutralizacji energii ujemnej, szkodliwych chemikaliów i promieniowania elektromagnetycznego (EMF). Jako przewodnik elektryczności noszenie biżuterii czy kamieni ze sobą neutralizuje negatywny wpływ szkodliwych pól elektromagnetycznych emitowanych przez urządzenia. 

Ciągłe promieniowanie ma znaczący wpływ na energię i zdrowie, dlatego nadszedł czas, aby zacząć wdrażać potężne elementy lecznicze i ochronne. 

Szungit można również umieścić w sypialni, aby sen był spokojny, a organizm mógł regenerować się w czystym, wolnym od czynników zewnętrznych pomieszczeniu. 

WPŁYW NA CIAŁO ENERGETYCZNE 

Uzdrawianie szungitem zapewnia tarczę ochronną, a jednocześnie przenika do rdzenia istoty, aby zapewnić poczucie spokoju i ziemską stabilność ponieważ przenosi energię ziemi; silnie oddziaływuje na czakrę korzenia. Równoważy lewą i prawą stronę ciała. Ponadto, stymuluje i wzmacnia działanie innych kryształów znajdujących się w pobliżu.  Podobnie jak właściwości szungitu oczyszczają wodę, uzdrawianie szungitem oczyszcza strukturę energetyczną z toksycznych, szkodliwych myśli oraz emocji, które odbijają się na zdrowiu. Czarne kryształy są bardzo ochronne i zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Słowa, które opisują ich znaczenie brzmią: 

„Mój umysł i ciało są czyste, moja dusza jest chroniona”. 

Energia detoksykująca i uziemiająca sprawia, że ​​szungit jest potężnym kamieniem do zastosowania w medytacji. Medytacja z szungitem poprawia wydajność umysłu pomagając się skoncentrować.

Szungit promuje uczciwość, budowanie wiary, działanie na rzecz pokoju, dawanie radości sobie i innym, wspieranie miłości, pokorę, osiąganie duchowego wzrostu, budowanie cnót takich jak cierpliwość i odwaga oraz ochrona niewinności. Czyste motywy są zgodne z czystą mocą elementarną. 

SUPLEMENTACJA 

Poza czystą odmianą kwarcu – kryształ górski – znane są kamienie, które można potraktować jako bezpieczne dla zdrowia i zastosować do bezpośredniego     energetyzowania wody pitnej. Zawierają one natomiast pierwiastki, wysokie stężenie, których nie zaleca się spożywać w nadmiarze, a jedynie suplementowanie się nią w pewnych odstępach czasowych, stosując bardziej jako skoncentrowany eliksir, wspomagający proces ozdrowienia. Smak takiej wody jest intensywny, wyraźny. Jest to natomiast indywidualny wybór, a informacje traktowane jako wskazówka, podzielność własnego doświadczenia. Pozostałe znane kamienie energetyzujące wodę również proszę potraktować w ten sposób. Do tej grupy zaliczam ametyst, kwarc różowy, fluoryt, cytryn, kwarc dymny, morion, kwarc z rutylem. Są to niektóre z odmian kwarcu makrokrystalicznego, których wpływ na organizm ocenić najlepiej powinien każdy indywidualnie. 

 Są to kamienie również ogólno-dostępne w sklepach jako witalizujące wodę, a o których nie wymienia się szczegółowo cech wpływu na organizm. Warto wiedzieć, że wiele gotowych butelek z kamiennymi wkładami posiada mechanicznie wyprofilowaną formę kruszca, mogą zawierać niewielką ilość substancji tworzących powłokę połyskującą, którą używa się do polerowania kamieni, a która wydobywa się następnie do wody. Do energetyzacji wody powinno się stosować naturalne, niepolerowane bryłki kamieni. Warto eksperymentować z doborem odpowiednich kamieni do energetyzacji natomiast trzeba zapoznać się z pierwiastkami zawartymi w minerałach aby uzyskać pewność, że są one bezpieczne dla zdrowia, poszczególnego organizmu.  Każdy organizm zawiera inny balans minerałów i pierwiastków w ciele, które są wskaźnikiem co do wyboru spożywanych płynów i pokarmów. Najprościej ujmując, lista kamieni, których absolutnie nie należy używać obejmowałaby większość kamieni; najbardziej jaskrawo zabarwione niebieskie i zielone kamienie, zawierają toksyczne substancje, również kamienie błyszczące wyglądem podobne do metali. 

Najbezpieczniej zatem jest zakupienie gotowych zamkniętych, szklanych wkładów z zawartymi w nich kamieniami. Kamienie te nie dotykają wtedy bezpośrednio wody ze względu na substancje, które mogą spowodować nieprzyjemne objawy podczas jej spożycia bądź spowodować zatrucie. 

Wszystkie kamienie natomiast mogą służyć jako witalizatory poprzez strojenie ich do tej funkcji, trzymając je w pobliżu, ale nie wewnątrz szklanego bądź miedzianego pojemnika (chodzi o neutralną substancje, bądź stop przewodzący energie), przez który woda może chłonąć częstotliwości tego kamienia w celu zmaksymalizowania możliwości ich energetyzowania. 

Kolejny czynnik, który potrzeba wziąć pod uwagę to fakt, że kamienie i minerały przewodzą swoje pasmo częstotliwości, a wodę można z powodzeniem stroić za pomocą intencji w nich zawartych, przez nie przewodzonych. Jest to prosta metoda, która gwarantuje bezpieczeństwo. Znane są również eliksiry, esencje wykonane na bazie kamieni i minerałów. Są to koncentraty wytworzone do leczenia chorób i dolegliwości. Są chwile, gdy bardziej praktyczne i potrzebne dla organizmu jest użycie esencji lub eliksiru niż noszenia przy sobie klejnotu. Zaletą noszenia, nakładania na ciało kryształów, spożywania eliksirów, esencji jest jednak eksperymentowanie.  W większości przypadków klejnot i esencjonalna woda mogą dobrze się uzupełniać, gdy są używane razem. Zaleca się jednak zachować ostrożność. W przypadku przyjmowania wewnętrznego, eliksiry wykonane za pomocą wody można przyjmować w większych ilościach, te wykonane na bazie alkoholu są przyjmowane w kroplach. Nie jest możliwe podać wskazówek dotyczących dawek, ponieważ wrażliwy organizm może potrzebować tylko kropli lub dwóch, a ci, którzy są bardziej wytrzymali lub odporni, mogą przyjąć ich o wiele więcej. 

Esencje i same kryształy można również dodawać do kąpieli – tu również trzeba zapoznać się z pierwiastkami w nich zawartymi.  

Z miłością i poprzez miłość. 
 

tłumaczenie zawarte w artykule pochodzi ze strony: 
http://marcelvogel.org


13 stycznia 2020