CHRYZOKOLA
 

Chryzokola to kamień w barwach od jasnozielonego do ciemnoniebieskiego. Znaleziony w osadach wraz z kuzynami niebieskim azurytem i malachitem. Ten kamień tworzy amorficzne kształty zwane stalaktytami, które przyczyniają się do jego zdolności generowania przepływu pozytywnej energii pomagając przystosować się do zmian podczas duchowej transformacji.

 

 

To kamień komunikacji, nauczania i spokoju. Jego energia wydobywa z nas ekspresję. Pozwala przebić się prawdzie i wewnętrznej mądrości tak aby informacja została przez nas usłyszana w zgiełku trójwymiaru. Pomaga rozpoznać wewnętrzną mądrość i dotrzeć do źródła skąd ona płynie. Chryzokola ma w sobie również właściwości podkreślające naszą umiejętność wyrażania siebie i zgłębionych prawd.
Wzmacnia charakter poprzez energie, która rozładowują gniew, złość, sarkazm tak aby dzielić się swoją mądrością z miłością. Zachęca do udostępniania swojej wiedzy aby inni również mogli z niej czerpać korzyści przy tym wyrażanie przybiera formę delikatnego, elokwentnego, przyjacielskiego sposobu użycia potęgi słów.

 

 

Kamień ten działa na serce uspokajając je i dzięki temu uczula na współodczuwanie.
Chryzokola uwalnia spięcia wywołane emocjami niepokoju, smutku, żalu czy złości i wprawia w ruch samo-odczuwanie na szerszym polu. Za tym kryje się niesamowita nauka mówiąca o wejściu w swe własne wnętrze dla zrozumienia zewnętrznego świata i relacji jakie spotykamy na swej drodze. Wnosi głęboką akceptację. Skłania do połączenia mocy umysłu, ducha i ciała. Wewnętrzna harmonia sprawia, że samoświadomość wzrasta i wzmacnia osobistą moc poznawczą. Dzięki niej z łatwością można się dostrajać do wyższych wibracji, również energii planety, a w tym i naszej własnej ponieważ skłania do głębokich refleksji nad połączeniem zależności między ziemią, a wszechświatem. Sprawia, że czujemy się wyrozumiali na otaczające zmiany i pozwalamy również na to, aby emocje były przez nas rozpoznane jako duchowa lekcja. Ten kamień nie pomija uczuć i emocji, wręcz przeciwnie. Uczy je rozpoznawać, kochać jako integralną część ułatwiając integrację cienia. Uczy, że cisza przemawia swoim własnym tonem głosu, że jest potrzebna, a jednocześnie skłania nas do wyrażania się głośno i wyraźnie.
Ten kamień wyraża się poprzez kobiecą energię delikatności. Uczy przebaczenia, pokoju i wzmocnienia więzów emocjonalnych. Zachęca do współczucia i pomaga nam odzyskać naszą naturalną spontaniczność.

 

 

Kamień ten również wpływa na analityczne podejście do sprawy podczas gdy jego wyciszająca moc odkrywa w nas miejsce na wysłuchanie głosu intuicji. Zachęca do inspiracji i kreatywności wpływając znacząco na sferę czakry sakralnej.
Na czakrę serca działa poprzez wyciszenie, także gwałtownych emocji czyniąc serce zdolnym kochać jeszcze bardziej. Zielony kolor chryzokoli uziemia serce radosną energią planety i jej czystymi wibracjami pełnymi miłości, z którą jest silnie powiązana.
Chryzokola uzmysławia nam połączenie jakie mamy z ziemią. Wszystko to sprowadza nas do postrzegania jej jako żywą, piękną istotę duchową, która ochrania nas, pomaga nam i transformuje energie razem z nami kochając nas bezwarunkowo.
Dzięki tej właściwości zapobiega utraty kontaktu ze sobą samym podczas podróży mentalnych, astralnych czy duchowych rozmów ze swoją Najwyższą Jaźnią.
Można tą umiejętność wykorzystać do wizualizacji własnych marzeń.
Wyciszmy swoje umysły i przekażmy prawdziwe pragnienia serca aby się zamanifestowały!

 

 

Kamień artystów, którym pomaga wyrażać swoją mądrość poprzez sztukę czy rzemiosło.
Wspiera również muzyków w każdym możliwym aspekcie. Wspomaga naukę gry na instrumentach, śpiewania i wyrażaniu się publicznie z ufnością, a to dlatego, że jego energia ładuje czakrę gardła potężną energią samorealizacji i ujawniania swojej twórczości i miłości do innych.
Czystsza, bardziej skoncentrowana forma chryzokoli to gem silica (krzemionka o barwie niebieskozielonej, którą zawdzięcza obecności miedzi, kamień ten nazywany jest również krzemionkowym klejnotem chryzokoli albo chalcedonem chryzokoli) wspierająca zwłaszcza wyrażanie się poprzez śpiewanie czy intonowanie mantr, świętych pieśni. 

Chryzokola pomaga mnichom i pustelnikom łagodząc towarzyszącą im samotność, w tym niepokój, lęk i depresję z tym związaną. Osoby, które z pewnych powodów pozostają w domu, a medytują z tym kamieniem, czują spokój i bezpieczeństwo. W domu gdzie panują trudne relacje zamienia negatywne energie na stabilność, akceptację i wewnętrzną siłę.

 

 

 

 


06 stycznia 2019