GRANAT
 

Granat występuje na całym świecie w wielu odmianach, strukturach fizycznych i tym samym kolorach. Powszechnie granat kojarzony jest z odmianą o wybarwieniu ciemno czerwonym i to o nim będzie ten artykuł.

 

 Andradyt Granat

 

Jego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa granatum z powodu podobieństwa do nasion owocu o nazwie granat. Od wielu tysięcy lat, w wielu cywilizacjach używany jako cenny talizman. Ceniono go jako ozdobę ale również dzięki swym mocom leczniczym i energiom ochronnym.
Regeneruje i energetyzuje, równoważy, wzmacnia i ochrania. Każda odmiana granatu posiada bazowe właściwości wymienione na tej stronie plus dodatkowe zmienne ponieważ inne rodzaje różnią się swoimi właściwościami chemicznymi jak i częstotliwością energii.

 

Grossular Granat – Vesper Peak North Cascades /Waszyngton

 

Granat utrzymuje przepływ energii w ciele, pomnaża je i rozprowadza po całym ciele fizycznym spajając w jedność. To kamień intensywnych, silnych uczuć. Wprowadza zaangażowanie w różne sfery życia. Reprezentuje zmysłowość, miłość i oczyszczenie. Jego działanie łączy się z żywiołem ziemskiego ognia dlatego jego moc jest głęboko odczuwalna. Aktywuje wewnętrzny ogień łącząc struktury naszej istoty z energią ziemi, zwłaszcza z poziomu czakry korzenia. Jednak prócz wpływu na czakrę korzenia, równoważy energie czakry sakralnej wprowadzając równowagę popędu seksualnego albowiem rozprowadza energię po wszystkich czakrach dlatego nie można jednoznacznie stwierdzić, że granat to kamień działający wyłącznie na czakrę korzenia, wręcz przeciwnie. Ten kamień mimo swoich ziemskich cech i silnego oddziaływania na pierwsze cztery ośrodki energetyczne swoją energią dociera do całości matrycy przy odpowiednim użyciu.

 

Spessartyn Granat Albite – Gilgit-Baltistan /Pakistan

 

Wyodrębnia negatywną energię z czakr i transmutuje ją do stanu neutralnego, aby potem wypełnić ją odpowiednią częstotliwością mocy i zdrowia. Redukuje toksyny, w tym oczyszcza narządy i krew. Wspomaga w przyjmowaniu witamin i minerałów, pobudza metabolizm i ogień trawienny. Jego energia jest aktywna. Leczy schorzenia kręgosłupa, serca (nie stosować na nadciśnienie) i płuc. Co najważniejsze, regeneruje DNA co czyni naszą przemianę ciał łatwiejszą i przyjemniejszą. Usprawnia swobodny przepływ energii od czakry korzenia po czakrę korony, a także przyjmowanie nowych zakresów częstotliwości światła rozprowadzając je po każdej komórce naszego ciała. Granat to również nieoceniony kamień stymulujący przysadkę mózgową, która współpracuje z szyszynką. Świadomość poszerza się i usprawnia nasze pojmowanie zmian.

 

 

Często używany do radzenia sobie z atakami sennymi czy stanem depresyjnym i przygnębieniem. Zabezpiecza nas spokojem i ochroną ponieważ balansuje nasze ciało emocjonalne. Granat to kamień nadający odwagi i stabilności emocjonalnej. Poprzez zasięg działania dociera do starych wzorców co czyni nas pewniejszymi siebie.
Redukuje emocje do stanu lekkości bytu i aktywności. Otrzymujemy od niego witalność ubraną w miłosny gest oczyszczenia, spójności, bezpieczeństwa i siły do wytrwania mimo kryzysu.

 

 


06 stycznia 2019