KRYSZTAŁ GÓRSKI
 

 

Kryształy kwarcu są najliczniejszą rodziną w królestwie minerałów.
Czysty dwutlenek krzemu, zwany jest również Kryształem Skalnym lub Lodowym Kryształem, od greckiego słowa "krystallos", oznaczającego "lód", ponieważ uważano, że kryształ jest zamarznięty w wodzie tak mocno, że nigdy nie będzie mógł odtajać. Z racji, że ciało ludzkie składa się m.in.z krzemu, i przewodzi krzem dla uzyskania pełnej harmonii i tym samym zdrowia, a skorupa ziemska składa się z 12% dwutlenku
krzemu wielu uważa, że to podobieństwo w składzie komórkowym odpowiada za interaktywną komunikację między kamieniami takimi jak kwarc i ciało ludzkie, ponieważ jedną z postaci krzemu jako ciała stałego są krzemiany, będących głównym składnikiem skał i kamieni szlachetnych. Naukowiec z IBM, Marcel Vogel, zbadał związek między ludzkimi emocjami a molekularną strukturą kryształów. Uważał, że formacja komórkowa kryształu jest podatna na zmiany w zależności od tego, jaka była jego intencja. Według Vogla kryształ reaguje na twój "program" i odzwierciedla go w swoim własnym polu.
Kryształy mają względnie gładkie boki i naturalnie fasetowane zakończenia na jednym lub obu końcach i mogą być przezroczyste jak szkło, mleczne lub prążkowane, często występujące w skupiskach, o różnej wielkości. Zakończenia kryształów mają różne kształty, w zależności od tempa i środowiska w jakim się uformowały, i te kształty wiele mówią o cechach charakterystycznych kryształów. Większość kryształów kwarcu wyrasta na płaskiej powierzchni. Zazwyczaj u podstawy są przydymione i mleczne, a u szczytu jaśnieją.
W ich strukturze zawiera się całe spektrum kolorów. Są przejawem najpiękniejszej, najpotężniejszej manifestacji Boskiej ekspresji na planecie Ziemia.
Źródło boskiego przejawu światła, o wielu aspektach, które pokazuje złożoność niezliczonych wymiarów życia.
Kryształy to nie jest trend ‘NEW AGE’. Istnieją od zawsze, czyli od początków liczącej sobie 4,6mld planety. Są żywymi istotami. Są jednocześnie wypełnione energią ale także przewodzą energię, a także emitują ją. Można sobie tylko wyobrazić ile mają w sobie zapisanych wspomnień, jeśli są na naszej planecie tak długo.
Docenione przez niemal każdą cywilizację już w czasach Atlantydy i Lemurii, gdzie uważano, że moc Słońca jest wykorzystywana przez kryształ jako źródło refrakcji energii słonecznej. Wraz z rdzennymi Indianami, afrykańskimi plemionami, starożytnymi Egipcjanami, Aztekami, Rzymianami, Szkotami i niezliczonymi innymi kulturami kryształ górski używano do uzdrawiania, medytacji i rozwoju duchowego, a także do rozproszenia negatywnych zaklęć, złorzeczeń.

 

Kryształ Nasiono Lemuryjskie/ Lemurian Seed Quartz

 

RODZAJE KWARCU
Kwarc obejmuje całą rodzinę kamieni, znajdujących się na prawie każdym kontynencie, w praktycznie każdym możliwym kolorze.
Makro- krystaliczne odmiany tworzą kryształy lub mają makroskopową krystaliczną strukturę. Są one zwykle określane jako "kwarc", należą do nich m.in. Kryształ górski, ametyst, Kwarc różowy, ametryna, awenturyn, niebieski kwarc, cytryn, kalcyt, kwarc dymny, tygrysie, kocie i jastrzębie oko, i inne.
Kryptokrystaliczne lub mikrokrystaliczne odmiany mają gęstą strukturę i nie wykazują widocznych kryształów. Są one często grupowane razem i określane jako "Chalcedony". Są podzielone na dwie grupy.

Odmiany włókniste, należą do nich m.in.: Agat, karneol, chalcedon, chryzopraz, onyx
Odmiany ziarniste, należą do nich m.in.: Jaspis, heliotrop.

ZASTOSOWANIE
Ceniony za właściwości piezoelektryczne i piroelektryczne, dzięki którym może przekształcić mechaniczne ciśnienie lub ciepło w energię elektromagnetyczną i odwrotnie. Jego zdolność do skupiania, wzmacniania, przechowywania i przekształcania energii jest wykorzystywana w całym świecie technologii.

Gdyby zamontować go do mechanizmu zużycia paliwa, potrafi obniżyć jego zużycie.

Ten pryzmatyczny kryształ ma wskaźnik twardości równy 7. To sprawia, że jest niezwykle trwały i nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań. Piasek, który składa się z rozbitego kwarcu, jest jednym z głównych składników szkła, ale to przemysł technologii korzysta z programowalności kwarcu najbardziej. Wykorzystywany w kontroli częstotliwości i układach elektronicznych, urządzeniach ultradźwiękowych, kwarc można znaleźć w telefonach komórkowych, odbiornikach telewizyjnych, komputerach (w ich układach pamięci), i innych urządzeniach takich jak np. zegarki. Ekrany LCD spotykane na tabletach, laptopach i telewizorach to właściwie ciekłokrystaliczny wyświetlacz. Aby to zrobić, warstwa ciekłego kryształu jest umieszczona między przezroczystymi elektrodami, aby wpłynąć na odbijanie i transmisję światła.

Te same właściwości wzmocnienia energii, programowalności i pamięci powodują, że kryształ jest najbardziej wszechstronnym i wielowymiarowym kamieniem w królestwie minerałów.
Służy do uzdrawiania, medytacji, ekspansji świadomości, komunikacji z Najwyższym Ja, oraz wysoko rozwiniętymi cywilizacjami, czy istotami z innych wymiarów, powrotu do przeszłych wcieleń, manifestacji i rozpoznania celów ducha.
Dlatego, że cząsteczki kryształu wibrują bardzo szybko, szybciej niż przemieszcza się światło, wiąże się z tym odpowiedzialność. Intencja inna niż współgrająca z bezwarunkową miłością, stwarza zagrożenie dla posiadacza i przysporzy mu bólu i cierpienia.
Służy do rozwiązania blokad, programów, i strachu ego przed zmianą, aby podwyższyć stan świadomości, i uświadomić cel ducha, jakim w efekcie końcowym jest szerzenie i doświadczanie miłości.
Kwarc nadaje się do wzmacniania energii innych kamieni, ich działania, lub wzmacniania grup kamieni. To idealny materiał jako baza do talizmanów, amuletów, różdżek.

Każdy kryształ, który pojawia się w Twoim życiu, nie bez powodu został przez Ciebie wybrany właśnie w takiej formie, wielkości, i kształcie. Każdy z nich jest bowiem inny. Zgoła inne charakterystyczne sobie cechy działania mają geody kryształowe, pojedyncze nieoszlifowane kryształy, czy kryształy w formie trójkąta, kuli, czy merkaby. To wszystko zawęża pole działania kwarcu, pozwalając mu ukierunkować swoją energię uzdrawiania. Jak inne kamienie działają podświadomie w nie obudzonych umysłach, dla duchowo rozwiniętych istot, są przejrzyste w swym przyciąganiu, ukazując swoje światło, i miłosną energię w codziennych myślach, uczuciach.

 

CIAŁO FIZYCZNE
To mistrz uzdrawiania i może być stosowany do każdych potrzeb, w każdych warunkach, jeśli intencja jest zawarta z miłością. Stymuluje układ odpornościowy i krążeniowy, zwiększając przepływ energii i doprowadzając organizm do równowagi. Przenika struktury ciał wnikając do źródła problemu, dzięki czemu ciało fizyczne otrzymuje ogromny ładunek energetyczny, który harmonizuje przepływ energii. Z powodzeniem jest stosowany w leczeniu chorób.

Eliksir z wody kwarcowej może być wykorzystany do usunięcia toksyn, pasożytów, i do pomocy w leczeniu zaburzeń trawienia, infekcji i stanów zapalnych organów.

Łagodzi obolałe mięśnie, stosowany również do masażu, odciąga ból po oparzeniach, przyspieszając gojenie się pęcherzy.
Eliminuje szkodliwe skutki promieniowania i radioaktywności. Wytwarza pole siłowe leczących jonów ujemnych, oczyszczając jednocześnie otoczenie jonów dodatnich, chroniąc aurę.

Pomaga w koncentracji, eliminuje zakłócenia.
Jako, że w swej strukturze składa się z krzemu, pomaga w transformacji ciała ze struktury węglowej na krzemową.

CIAŁO DUCHOWE
Kryształy są świadome siebie. Kontakt z nimi to swoisty masaż dla ducha i naszego boskiego rozpoznania Jam Jest. Usprawnia komunikację ze światem roślin, zwierząt, i minerałów. Pomaga otrzymywać informacje od wniebowstąpionych mistrzów, nauczycieli i uzdrowicieli. Rozwija telepatię, jasnowidzenie. Jeśli zestroić się z jego esencją, co znaczy zaprzyjaźnić się ze swoim kryształem, ochroni podczas podróży mentalnych, astralnych, sesji uzdrowienia, czy podczas ataków, ciemnych duchowych nocy, gdy wiele spraw miesza się w środku razem z celem duszy, a pragnieniami ego.

CIAŁO EMOCJONALNE

Głęboko wnika w ducha, oczyszczając przy tym warstwy cierpienia, zgromadzone poprzez doświadczenia z tego czy poprzednich wcieleń. Rozpuszcza blokady, programy, niekorzystne emocje, uczy sztuki wybaczenia. Wzmacnia wewnątrz subtelne ciało. Zwiększa świadomość, jasność myślenia, co oznacza, że emocje stają się lekkie, pojawia się poczucie bezpieczeństwa, odpowiedzialność za własne życie, chęć poznawania siebie, dopuszczenie siebie do swojego skrytego czasem bardzo głęboko wnętrza czystej miłości.
Głęboki środek oczyszczający dla duszy, wzmacnia wewnętrzną strukturę ciał, krystalizując je.

 

 

kryształowa czaszka /Madagaskar

 

HARMONIA CZAKR, BALANS MERKABY
Wibruje swoją energią we wszystkich częstotliwościach kolorów, co znaczy, że harmonizuje ośrodki energetyczne, przygotowując, aby wypełnić je równomiernie światłem.

W dzisiejszych czasach szczególnie przydatny do czakry korony, miejsca, które jest bramą do wszechświata.
Czakra korony kontroluje to w jaki sposób postrzegamy świat, a więc nasze przekonania, to jak reagujemy na świat.
Jest źródłem duchowości, łączy z wyższymi płaszczyznami istnienia, i źródłem uniwersalnej prawdy.

 

 

MEDYTACJA
Każda medytacja obfituje w wejście w świat nieopisywalny słowami, w miejsce źródła, i jednoczesnego postrzegania przejawu najwyższych intencji w każdej sytuacji, miejscu, z każdą istotą.

Można nim uzdrawiać każdą swoją strukturę, wymiary, linie czasowe, gęstości, ciała. Świetnie oczyszcza pole merkaby. Współpracując z innymi kamieniami, dzięki kryształom zwiększamy ich moc. Zapewnia głęboki stan medytacyjny. Wizualizując konkretny obraz, programujemy go w krysztale, który zapamiętuje wzór energii,
Tak więc użycie tego samego kryształu regularnie, przyspiesza realizację konkretnych wizji w rzeczywistości materialnej.

Programowanie kwarcu w ten sposób pomaga osiągnąć praktycznie każdy cel w życiu wewnętrznym lub zewnętrznym.
Jedną ze skutecznych medytacji z kryształem jest mantra ‘Jestem czysty w swoich intencjach i zamiarach’.

 

JAKO AMULET
Są doskonałymi talizmanami, aby wspomóc nasze wysiłki na rzecz wzrostu, rozwoju nowych możliwości i zmiany naszego życia.
Z dowolnością jaką oferuje kryształ można zawrzeć w nim niemal każdą prawdę, każdą prośbę, pragnienie, uczucie, które chcemy manifestować.
To kompas dla ludzi pragnących patrzeć na wskazówki.
Czym większa pojemność Twego serca, na bezwarunkową miłość, tym silniejsze działanie będzie posiadał Twój osobisty kryształ.

 

Phi /Kryształ Vogle'a

 

 

 

 


29 października 2018