KWARC RÓŻOWY
 

 

Nazwa kwarcu różowego pochodzi od delikatnej różowej barwy, która waha się od bardzo bladego różu do głębokiej barwy czerwono-różowej, która zaistniała dzięki śladowej ilości tytanu, żelaza lub manganu. Zawiera również mikroskopijne wtrącenia włókien rutylu lub borokrzemianu, podobnego do dumortierytu, które mogą czasami powodować efekt 'kociego oka" po wypolerowaniu w kaboszony lub kulki. Kolor kwarcu różowego jest bardzo stabilny i nie blaknie z gorącem ani bezpośrednim światłem słonecznym.

 

 

Kwarc różowy to kamień bezwarunkowej miłości. Tak bardzo bezwarunkowej, że rozpuszcza emocjonalne rany i wszystkie nieprzyjemne doświadczenia, które wpoiły nam brak pewności siebie czy ufności do własnej mądrości i drogi jaką idziemy przez życie. Serce odradza się przy nim na nowo. Kiedy o nim piszę, przypomina mi się mój kwarc różowy widoczny na załączonym zdjęciu, którego energia przy pierwszym momencie wspólnego zapoznania się rozpuściła najtrudniejsze momenty mojego życia w parę minut i wypełniła je bezpieczeństwem, miłością i poczuciem akceptacji. Pracowałam nad tematem tych doświadczeń parę lat! Kamień z serca! Doskonale nadaje się do uleczenia wszelkich traum emocjonalnych (również te zdobyte podczas porodu) i tym samym pomocny w akceptacji koniecznych, zaistniałych już zmian i otwiera serce na wszystkich poziomach aby przyjmowało nieskończone źródło miłości, które mamy w sobie i które wystarczy w sobie odnaleźć.

 

 

Kwarc różowy równoważy energię damską i męską co doprowadza do harmonii ciał i doprowadza wszystkie inne czakry do harmonii i jedności z sercem, albowiem i ziemia i kosmos skupiają się w sercu. Można go użyć do przeprogramowania komórek na poziomie dna do długowieczności i radości, miast przygnębienia i śmierci.

Dla każdego kto ma trudności z odczuwaniem radości w życiu z powodu braku miłości.

Kwarc różowy jest potężnym aktywatorem procesu przebaczania sobie i innym, a jego energia jest delikatnym muśnięciem naszego serca z konsekwencją lecz wrażliwością rozczulającą naszą postawę.
Kwarc różowy to energia kobiety, najdelikatniejszej i najczulszej jaką można sobie wyobrazić. Kobiety, która współczuje, obdarza spokojem, uzdrawia smutek i przygnębienie, pociesza, rozpuszcza ból i obdarza bezwarunkową miłością. Ta energia wnika w cały obszar aury. Pomaga doświadczyć miłość w relacji z innym człowiekiem, emanując nią jednocześnie i wypełniając nasze serca. Uczy wolnej miłości, niezależnej, pełnej prawdy o nas samych i tym, że miłość zaczyna się od nas samych

tak, aby w pełni kochać i być kochanym.

 

 

To kamień, który inspiruje i zwraca naszą uwagę na piękno otaczającego nas świata, które jeśli chcemy zauważymy w każdym miejscu i w każdej osobie również na poziomie fizycznym. Jest również silnym afrodyzjakiem rozbudzającym wyobraźnię i inspirującym do tworzenia dzieł sztuki. Silnie pogłębia więź ze stwórcą, albowiem On/Ona przemawia właśnie na mocy bezwarunkowej miłości. To kamień opiekuńczości zwłaszcza wtedy kiedy relacja z matką jest zaburzona, kwarc potrafi zastąpić jej energię i obdarzyć nas akceptacją, wsparciem i miłością.
Poza tymi wszystkimi właściwościami wspaniale działa na nasze sny zapobiegając koszmarom, atakom sennym i tym podobnym, a dzieciom pomaga nie bać się ciemności.

Idealnie współgra z kamieniem księżycowym.

 

 

 


13 listopada 2018