MT. SHASTA OPAL
 

Nazwa „Opal” pochodzi albo z sanskrytu od słowa „upala” oznaczającego „drogi, szlachetny kamień” bądź też z języka greckiego od słowa „opallios” lub z łaciny „opalus”, co w tłumaczeniu oznacza „widzieć zmianę” (nawiązanie do jego zmiennej barwy).

OPAL to mineraloid wywodzący się z grupy krzemianów.  Mineraloidy w przeciwieństwie do minerałów nie mają struktury kryształu. 

Jego barwa to biała lub bezbarwna (Hialit) natomiast tęczowy efekt barwny wywołany jest interferencją światła na regularnie ułożonych submikroskopowych kulkach krzemionki. Barwa najbardziej popularnych odmian Opalu pochodzi od domieszek niklu, chromu, żelaza lub manganu. Wraz z utratą wody zawartej w budowie – traci on swoją przezroczystość i staje się kamieniem nieprzezroczystym (tzw. Hydrofan).

Opal naturalny tworzy wiele odmian. Niektóre odmiany wykazują charakterystyczne zjawiska optyczne: opalizację, opalescencję, efekt kociego oka, asteryzm (smugi światła powodują świetlisty efekt gwiazdy). Wartość Opali zależy od ich wielkości, atrakcyjności zabarwienia oraz przede wszystkim od opalescencji. Efekt, który powoduje to zjawisko polega na załamaniu, rozszczepieniu i odbiciu światła na małych kulkach krzemionki znajdujących się wewnątrz mineraloidu. Jednakże, aby ten efekt zaistniał – konieczna jest obecność uporządkowanych struktur trójwymiarowych (rodziny równoległych płaszczyzn). Intensywna gra barw Opalu warunkowana jest gęstym ułożeniem elementów tworzących owe płaszczyzny odbłysku. Ze względu na obecność tych optycznych zjawisk lub ich brak Opale dzielimy na Opale szlachetne i zwyczajne. Największym powodzeniem cieszy się w jubilerstwie oczywiście Opal szlachetny. 

Występowanie: Australia (stąd pochodzi 80-90% światowego wydobycia Opali ), Indie, Mongolia, Indonezja, Irak, Syria, USA (Arizona, Nevada, Wyoming, Kolorado, Oregon, Washington), Meksyk, Argentyna, Brazylia, Ekwador, Peru, Rosja, Gruzja, Armenia, Egipt, Uganda, Zimbabwe, RPA, Japonia, Nowa Zelandia, Słowacja, Czechy, Węgry, Rumunia, Macedonia, Serbia, Polska, Irlandia, Francja, Bułgaria.

To kamień dość kruchy (twardość w skali Mohsa to 5,5-6). Jeżeli biżuteria z Opalem zbyt długo przechowywana jest w suchym miejscu – kamień może zmatowieć. Z powrotem odzyska swój blask po przeniesieniu do wilgotnego pomieszczenia. Opale należy myć pod bieżącą wodą o tej samej temperaturze, w której kamień był przechowywany. Następnie wystawić na działanie promieni słonecznych. Opal jest kruchy i wrażliwy chemicznie. Pod wpływem zmian temperatury oraz postępującego procesu dehydratacji – może popękać.
W jego strukturze występują wrostki różnych minerałów, np. Opal Mszysty oraz inkluzje gazowe i ciekłe.
Przy odpowiedniej pielęgnacji zachowuje przeźroczystość.

Ze względu na strukturę oraz barwę dominującą rozróżnia się m.in. następujące Opale:

Arlekinowy – plamki barwne tworzą mozaikę w formie wielokątów, 

Błyskowy – szlachetna odmiana Opalu charakteryzująca się barwnymi błyskami pojawiającymi się i znikającymi przy każdym ruchu kamienia, 

Kryształowy (zwany także Wodnym) – przezroczysty do przeświecającego, z wyraźnym efektem ognia 

Mleczny (Lechasos), (promuje retrospekcje, sposób patrzenia do wewnątrz)

Niebieski  wysoce przeze mnie ceniony (pomaga w aktywacji trzeciego oka, balansuje czakrę gardła i zachęca do komunikacji telepatycznej) Cena niebieskiego opala jest większa, zależnie od sposobu prezentacji formy kruszca.

Ognisty; Fiery  o dominującej czerwonej barwie (stymulowania zmian lub manifestowania swoich pomysłów. By pobudzić wyobraźnię, obudzić intuicję i wzmocnić jasnowidzenie. Są również związane z poprawą krążenia.)

Pawi (Peacock, połączenie barwy niebieskiej, zielonej i purpurowej),

Złoty (barwy żółta lub pomarańczowa), 

Różowy (jeden z najdroższych), (energie tego kamienia polecam każdemu kto pragnie poczuć moc miłości własnego serca)

Czarny/matriks (szlachetna odmiana o podstawowej barwie czarnej, brunatnej lub ciemnozielonej, z efektownym zjawiskiem ognia na ciemnym tle). 

Zwyczajny nieprzezroczysty kamień o barwie żółtej, czerwonej lub zielonej. (opal zielony jest bardzo uziemiającym kamieniem, łączącym ugruntowanie z wydobyciem na powierzchnię nieważnych już spraw).

 

Jestem Podróżą do której zmierzam

 

W ogólnym ujęciu Opal uważany jest za bardzo nieprzewidywalny kamień, a zatem jest symbolem dynamicznego i ciągle zmieniającego się przeznaczenia.

Wzmacnia cechy osobowości, dobre lub złe, a następnie wysuwa te atrybuty na pierwszy plan aby przesunąć punkt świadomości.
Niczym lustro ukazuje prawdę aby wyrazić własne pragnienia i emocje. 

Wzmacnia ku temu pewność siebie, podnosi poczucie godności oraz pomaga urzeczywistnić swoją prawdziwą wartość i potencjał. 

Uwalnia, przemienia ciemność w światło. Obejmuje aby przemienić nienawiść do siebie i brak akceptacji w miłość.

Integruje podświadomość – świadomość – nadświadomość.
To kamień współczucia, jasności myśli, czystości, nadziei, niewinności. 

Korzystny w procesach twórczych, wyrażaniu oryginalności i kreatywności. 

Opal wywołuje większą spontaniczność, a tłumienie lub zahamowania są rozpoznawane i uzdrawiane.

Ma charakter chłonny i refleksyjny, co pomaga w zbieraniu myśli i uczuć. Reprezentuje harmonie i sprawiedliwość. 

Można się z nim czuć bezpiecznie, a ta wolność odzwierciedla się w wizualizacjach, wyobraźni, snach oraz podróżach. 

Przekazuje bardzo wyraźny i żywy obraz, wzmacnia też połączenie portali, sam w sobie nim jest.  

Wskazany do medytacji, dzięki czemu przeniesienie świadomości odbywa się łagodnie. 

 

nie, nie jestem przedmiotem

 

Jest bardzo czarującym kamieniem wpływającym na uczuciowość, a ponieważ składa się m.in. z krzemionki i wody (w jego budowie strukturalnej znajdziemy dwutlenek krzemu z dodatkiem wody (od 3-20%)), w łatwy sposób koreluje ze strukturą ciała fizycznego. Stąd kamień ten preferuje kontakt z wodą. 

Jego język to język serca, nie umysłu, a najgłębsze pragnienia, a także głęboka więź i miłość przejawione są w jego wnętrzu jako wiedza o tym czym jest stabilność, lojalność, wierność sobie. Eksplorując przestrzeń w celu rozpoznania i przekazywania informacji przyciąga uwagę swoimi oryginalnymi pomysłami, zapala światło inspiracji. Dla ludzi, dla których kreatywność jest ważnym elementem rozwojowym pomaga  pogłębić twórcze działania. Sam dotyk tego kamienia sprawia, że wyrażanie staje się płynniejsze niczym skok do wody, której świeżość unosi i regeneruje.

Oczyszcza negatywną energie i uczucia, jeśli odczuwasz przygnębienie załóż ten kamień. Dodaje odwagi. Wskazuje jak dostrzegać poza rzeczywistością fizyczną, aby wizualizować naturę i życie w harmonii z Pierwotną Matrycą Życia.

Determinuje do wyrażania wolnej woli i przejęcia steru, doskonały do manifestacji na fali przyśpieszenia. Łączy z intuicją, zwiększa jasno-widzenie, pobudza wyobraźnię. Ten kamień posiada ogromną moc leczniczą, w szczególności jeśli chodzi o czakry serca, gardła, trzeciego oka.

Jego charakterystyczna energia jest łatwo przyswajalna, a następnie wchłaniana co bardzo zakotwicza i poszerza perspektywę postrzegania.

Umożliwia spojrzenie na wydarzenia z przeszłości by je zamknąć, przemianę ich oraz przyzwolenie w teraźniejszości, a także realizację pragnień w przyszłości. 

Energia Opalu pomaga zrozumieć zjawisko polegające na tym, że wszystko jest ze sobą połączone. 

Każda interakcja jest zatem wymianą, spostrzeżeniem, a nie filozofią. To kolejna prawda, o którą jesteśmy wzbogaceni, a którą głosimy swoją postawą, a której celem jest ciągła eksploracja.

Opal pokazuje, jak odczuć i interpretować napływające energie. Jeżeli wyobrazisz sobie miejsca, albo sytuacje, które otwierasz na codzień,  ten kamień jest uniwersalnym kluczem,

Opal z Góry Shasta.

 

Góra Shasta, płn. Kalifornia

 

 Oficjalnie Góra Shasta to stratowulkan znajdujący się w USA, w północnej części stanu Kalifornia, położony 90 km na północ od Redding. Jest to jeden z wyższych szczytów w Kalifornii a drugi pod względem przewyższenia.

Mount Shasta to również miasto w USA, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Siskiyou. W tym miejscu schodzą się linie wymiaru, następuje splatanie i przeskok, istnieją portale do podróży międzywymiarowych. 

To szlachetny kamień, którego energia stale czuwa nad osobą mu towarzyszącą. Powinien być ceniony jako wspaniały uzdrawiający, potężny kamień uzdrawiający. Opal widziany na  zdjęciu  pochodzi z głównego świętego miejsca, obszaru wirowego Matki Ziemi. 

Góra Shasta Opal ma bardzo odżywczą, wysoką wibrację, która ma niezwykłe miękkie, delikatne w odczuciu działanie. 

Góra Shasta jest Świętą Górą w północnej Kalifornii, gdzie przed upadkiem Lemurii niewielka, ocalała grupa Lemurianów zjechała w dół góry.

TELOSIAN (Telozjanie): wysocy blondyni, mieszkańcy ustalonej na nowo podziemnej sieci powiększonej kolonii zlokalizowanej pod zachodnimi stanami USA i skoncentrowanej w okolicach Mt. Shasta w północnej Karolinie. Często są uważani za Lemurian, mieszkańców krainy nazywanej Lemuria, zatopionej przez potop na Oceanie Indyjskim ok. 12000 lat temu, tzn. wielkie tsunami. Ale pochodzą oni z kontynentu Elam-mu, który istniał na Oceanie Spokojnym. Mają luźne kontakty z Plejadanami i innymi spokrewnionymi grupami. Są ziemianami posiadającymi „srebrną flotę” i tworzącymi zachodnią sieć podziemną/ podwodną. Termin: Telos z greckiego oznacza prace w „celu najwyższym”. Kilka Vedyjskich tekstów mówi o współpracy miedzy Grekami, a wschodnimi Indianami, w wyniku czego zaistnieli Majowie – w rozwoju i konstrukcji pojazdów powietrznych zwanych Vimanami. Telozjanie są częścią duchowego porządku połączonego z umysłem kolektywnym Ashtar i mają kontakty z poza ziemskimi osobnikami z Arkturusa, Syriusza i Saturna oraz z innymi pozawymiarowymi istotami. (Evadamic) – Semjase

Cywilizacja ta ustanowiła się , egzystuje, odradza w mieście zwanym Telos. Cywilizacja ta znajduje się w piątym wymiarze, tak że starożytne miejsca i świątynie, które są święte w czasach starożytnych, wciąż istnieją.
Istnieje tutaj dostęp do wielowymiarowych korytarzy i tuneli oraz wejść, w których energia z kosmosu wpływa na Ziemię. Wirująca energia, miejsca, w których żyją elfy, a nawet obszar, w którym duże grupy jednorożców wciąż żyją w gęstości tylko nieznacznie powyżej naszej i widocznej dla tych, których wewnętrzna wizja jest otwarta. Za pomocą tego opalu można łatwo wejść w kontakt z tymi światami i energią. Ten świat to Gaia, 5D. Przez Telos możesz także podróżować do Wewnętrznej Ziemi. Jeśli otwiera się świadomość i uwalnia się od dualizmu, by żyć w niewinności i jedności, na naszych oczach powstaje dobro, a podobnym przyciąga się podobne. Ten świat jest widoczny kiedy następuje wewnętrzne przebudzenie do rzeczywistości, która zawsze tam była, ukryta poprzez zasłonę iluzji  oddzielenia od Źródła. To już się dzieje. 
Jest wiele cywilizacji, które wspomagają proces naszej przemiany, a które egzystują na Ziemi zachowujący przy tym ludzkie ciała zwane mimikrą. 

 Jeśli medytujesz na górze Shasta, pomoże ci to zetknąć się z tym wszystkim, a kosmiczne bramy, portale pozwalają starożytnej wiedzy o uzdrawianiu ujawnić się.

To obszar, w którym możesz się połączyć świadomie, wolną wolą z różnymi Istotami, które chronią energie tego miejsca oraz materię, która jest przez nią stworzona. Bądź świadom, że nawiązywanie kontaktów z innymi Istotami wiążę się z odpowiedzialnością za swój własny wizerunek i to, co reprezentujesz – Jesteś takim, jakiego siebie znasz.
Istnieją Istoty oraz Nacje, których cele różnią się dlatego zachęcam aby każdy z Was pogłębiał wiedzę odnośnie ich pochodzenia. Niektóre nacje mogą i ingerują bezpośrednio w życie na Ziemi, inne nie. 

Opal z Góry Shasta, który widzisz na zdjęciu jest potężnym kamieniem szamańskim, który pomaga podróżować stabilnie podczas wszelkiego rodzaju podróży metafizycznych oraz do podróżowania przez niższe światy również rejony własnej podświadomości, w celu odzyskiwania duszy.  Ten kamień oznacza również WCIELENIE. Prócz wzmocnionych poprzez pochodzenie właściwości przypisanych dla większości odmian Opalu, kamień, który widzisz na zdjęciach jest bardzo efektywny; dla każdego rodzaju komunikacji, a więc wzmacnia więzi z Istotami, które Cię otaczają tworząc zaufanie.

Jesteśmy istotami Wielowymiarowymi, każdy z nas decyduje na ile dostrzega prostotę interakcji z kamieniem, który wyświetla horyzonty postrzegania rzeczywistości wielowymiarowej. Kamień jest przewodnikiem, który pozwala
odkryć tym, których serca są czyste, a umysły wolne od dogmatów dlatego jego działanie jest tak silnie stymulujące. Opal z góry Shasta otwiera i oczyszcza wszystkie czakry. Wprowadza miłość tworząc bezpieczną, spokojną, aczkolwiek spontaniczną przystań wewnętrzną. 

Prawdziwe znaczenie ma to co zawiera w sobie. Powinno się to obserwować  bardzo uważnie.

 

'Inzicht in vijfdimensionaal bewustzijn' – hol. wydanie w tłumaczeniu: 'Wgląd w pięciowymiarową świadomość'. Aurelia Louise Jones

W tej książce opisano historię cywilizacji Lemurii.
Wielu powraca obecnie do czytania tej książki. 

Na okładce znajduje się zdjęcie Świętej Góry Shasta, gdzie cywilizacja Lemurian znajduje się w 5D. 

"Jest to jedno z najważniejszych świętych miejsc, obszar wirowy Matki Ziemi. 

To miejsce jest sercem Lemurii, gdzie Rada Dwunastu znajduje się w Telos, stolicy Lemurii oraz króla i królowej Telos, Ra i Rana Mu.  

To ocalali z potężnej, kochającej cywilizacji i dla wielu na Ziemi będzie to objawienie, że wciąż istnieją prawdziwi, że dobrze sobie radzą po tym, jak żyli poza powierzchownymi mieszkańcami we wnętrzu góry Shasta przez 12 000 lat. 

Znajduje się tu również siedem Boskich Płomieni lub Promieni z powiązanymi Mistrzami.

1. Żółty Promień Mądrości i Ducha Bożego

2. Royal Blue Ray boskiej woli

3. Różowy promień boskiej miłości

4. Szmaragdowo zielony płomień Boskiego uzdrowienia, mocy kształtującej i boskiej obfitości

5. Złoty płomień zmartwychwstania

6. Czysty oślepiający biały promień czystości płomienia wstąpienia

7. Fioletowa stal przemiany i wolności"

Kamienie z miejsc takich jak Mount Shasta determinują
osobę, z którą wchodzą w kontakt do osiągnięcia wnikliwego wglądu
oraz indywidualnego rozpoznania jeśli wykazuje wolę, staranność
i dbałość o ten wyjątkowy kamień.

 

Oto Istnienie

 

 


29 września 2019