PIRYT
 

Występuje na całym świecie w różnych formacjach geologicznych, od złóż osadowych po żyły hydrotermalne i jako składnik skał metamorficznych. Nazwa pochodzi od greckiego pyr lub pyros co oznacza ogień ze względu na jego zdolność emitowania iskier gdy jest uderzany o metal, siebie nawzajem czy inny kamień.

Zwykle ma bladożółty kolor, nieprzejrzysty, o silnym złotym metalicznym połysku, chociaż niektóre formy utleniają się w wilgotnym środowisku i mogą być ciemniejsze brązowawo-złote. Często mylony ze złotem jednak piryt jest jaśniejszy, twardszy i bardziej kruchy. Nie można go zadrapać np. nożem.

 

 

Piryt rezonuje z energią żywiołu ognia przez co generuje moc sprawczą, potencjał, siłę woli. Nadaje pewności siebie i wytrwałości. Jest kamieniem ochronnym, który pobiera energię od ziemi i słońca do swojej aury i ciała stałego, a potem do osoby, która wchodzi z nim w interakcje dodatkowo wprowadza światło wprost ze źródła centralnego słońca. Właśnie dzięki temu tworzy ochronną tarczę przeciw szkodliwym wpływom mogącym pochodzić z zanieczyszczenia środowiska, pasożytniczych energii czy ataków psychicznych. Pomocny w ściąganiu blokad energetycznych. Wspiera śmiałością i stanowczością osoby działające na rzecz ochrony planety, rozwoju innych czy w rozwiązywaniu szeroko pojętych problemów społecznych. Wspomaga umiejętności przywódcze. Ochrania przed kontrolą, krytyką i manipulacjami ukazując wewnętrzną siłę aby jako suwerenna istota odmówić nie tracąc przy tym równowagi ducha. To kamień uwidaczniający procesy zachodzące w otoczeniu i innych ludziach. Wspomaga ujrzeć przyczynę braku równowagi poprzez pobudzanie dolnych ośrodków energetycznych wzmacniając je właściwościami siły woli i zdolnością odkrycia prawdy, przyczyny niepowodzeń. Stymuluje umiejętność odczucia i interpretacji własnej intuicji. Wzmacnia poczucie własnej wartości i równości z innymi. Reprezentuje energię męską harmonizując ją u obu płci.

 

 

Można go używać do wydobycia potencjału, wydobycia kogoś z powłoki stagnacji aby uruchomić proces integracji innych częstotliwości, a również w wyrażaniu siebie dynamicznie i z pewnością siebie. Poprzez stymulowanie czakry splotu słonecznego oczyszcza narządy, przemienia toksyny w energie dodatnią przyczyniając się do znacznego wzrostu absorpcji światła, ponieważ organy zajmujące się trawieniem pełnią ważną rolę w przyjmowaniu energii nie tylko z pożywienia. Kiedy działają sprawnie łączą się z obszarami mózgu co usprawnia przepływ energii przez całe ciało i równomierne rozprowadzanie ich do każdej komórki ciała. Poprzez stymulowanie czakry sakralnej reguluje przepływ energii. Pobudza także prawidłową funkcję endokrynną jest zatem doskonały do poradzenia sobie z impotencją i bezpłodnością.

 

 

Prócz tego piryt zdecydowanie zwiększa witalność i wspomaga procesy trawienne czy leczy choroby wytworzone w obszarach wymienionych powyżej. Regeneruje układ nerwowy stymulując przepływ krwi do mózgu, zwiększa klarowność umysłu, skupienie i pamięć, tym samym znacząco wpływa na rozwój obszaru czakry trzeciego oka, a nawet korony. Ma korzystny wpływ na płuca i krew. Pomaga w dużym stopniu w budowie nowych komórek, a także naprawia czy zapobiega uszkadzaniu DNA. Równoważy bieguny w ciele i tworzy harmonię w aurze.

 

 

Umożliwia czerpanie energii o wysokiej częstotliwości do ciała fizycznego i wykorzystanie jej do tworzenia obfitości i harmonii w naszym życiu. Kamień ten jest pełen informacji zapisanych w jego strukturze dzięki zdolności odbioru i wysyłania energii poprzez powiązanie z pierwotnym źródłem energii uniwersalnej wpływającej na rozwój i zmianę. To pozwala mu inspirować i ukazywać wiedzę pod postacią doskonałości symetrii natury planety i wszechświata odwzorowanej w naszych ciałach.

 

 


06 stycznia 2019