PREHNIT
 

Prehnit to kamień o wybarwieniu jasnożółtym po zielony. Składa się głównie z wapnia i aluminium chociaż niektóre formy zawierają również żelazo co objawia się ciemniejszym odcieniem żółtego, czasem pomarańczowego. Większość okazów jednak oscyluje pomiędzy odcieniem mlecznym, jasnym w towarzystwie półprzezrocza.

Pierwszy opis prehnitu pochodzi z 1788 r., a odkrył go pułkownik Hendrick von Prehn w Cape, południowej Afryce. Kolejne duże złoża znaleziono również w Australii.

Od tysięcy lat używany przez religie szamańskie w Afryce Południowej, jednak od lat 80 XVIII wieku kiedy to został przedstawiony kulturze zachodniej dołączył do dziedziny krystologii.
Niewiele zatem wiadomo na temat jego właściwości w porównaniu z innymi kamieniami znanymi od tysięcy lat.

 

Prehnit z Epidotem, Kryształem Górskim i Klinochlorem – Djebel Melh, Bou-Arfa /Maroko

 

Kiedy zetknęłam się z nim po raz pierwszy obdarzył mnie ogromnym szacunkiem, mocą miłości i spokoju skierowaną wprost w moje serce. To kamień bezwarunkowej miłości! Łączy wolną wolę z działaniem na rzecz najwyższego dobra.
Niektóre z kamieni potrzebują naszego dostrojenia się do szybszych wibracji aby móc je namacalnie odczuć. Ten kamień jest wyjątkowy, silnie połączony z ziemią pełni rolę pośrednika pomiędzy jej duszą, a kosmiczną miłością, świadomością zalewając swoją energią z ogromną łatwością, wnikając bez wahania w całą istotę mijając przy tym wszelkie blokady. Stąd pierwsze miejsce w jakie się udaje to obszar serca, centrum dowodzenia – serce wytwarza znacznie silniejsze pole elektromagnetyczne niż mózg. Swoją moc koncentruje również na splocie słonecznym na co wpływa jego jasnożółty odcień motywując do działania i realizacji, w poczuciu szczęścia i radości z otaczającej perspektywy na dzień dzisiejszy. Zwiększa energię życiową otaczając przy tym spokojem. W czasie rzeczywistym oddziela niepokój dnia jutrzejszego łagodząc jego potencjalny wpływ. Pobudza logikę do racjonalnego analizowania, wzmacnia chęć poznania swojego ducha i duszy częstując intelektualną siłą. Ochrania w świecie fizycznym i metafizycznym tarczą boskiej, bardzo silnej energii. Trzymany w dłoniach energetyzuje je swoją własną energią pobudzając do poszerzania swojego własnego pola elektromagnetycznego co czyni go niezwykle cennym narzędziem dla osób, które uzdrawiają innych.

 

Prehnit z Epidotem

 

Korzystnie wpływa na pamięć, skupienie, koncentrację i umiejętność odczytywania skomplikowanych symboli energetycznych, obrazów wizji, kodów duszy tak aby wiadomość została przetłumaczona na zrozumiały język słów. Rozprasza niekorzystne energie i wzmaga umiejętność komunikacji i efektywnego działania w otoczeniu. Działa na obszar trzeciego oka – z pewnością i powodzeniem można go używać do medytacji i zagłębiania się w swoje własne wnętrze aby otrzymywać i doświadczać nowych pół informacyjnych, które dodatkowo prehnit zapisuje w banku pamięci. Poszerza percepcje czyniąc świadomość gotową i elastyczną do odkrywania nowych map samoświadomości i otaczających nas wszechświatów czy alternatywnych rzeczywistości.

 

 

 Prehnit Stilbit – Diamonkara, Bendougou Village, Kayes Region /Mali

 

Pobudza intuicję i umiejętność rejestrowania innych wymiarów czy gęstości z taką dokładnością jak świat fizyczny. Przy tym ochrania połączenie ciała ze świadomością podczas podróży mentalnych i innych. Otwiera kanał siódmej czakry dla otrzymywania świadomości uniwersalnej, kosmicznej, boskiej. Swój wpływ kieruje bezpośrednio na daną osobę koncentrując się na jej indywidualnym rozwoju, próba koncentracji jego energii na cały dom może okazać się chybiona. Nie każda osoba ma ochotę rozwijać w sobie takie umiejętności jak poznanie tego co niewidoczne, co ukryte jest pod płaszczem świata materii. Jeśli jednak świadomość domowników jest wyrównana jako lokator okażę się przyjacielem silnie wspierającym działanie na rzecz najwyższego dobra każdej osoby znajdującej się w pobliżu. Warto pamiętać, że ten kamień silnie emituje bezwarunkową miłość więc jeśli czujesz, że chcesz ją poczuć, wywoła to w Tobie ogromną radość i spokój, w innym wypadku szybko pokaże Ci co stoi na przeszkodzie aby w pełni kochać i być kochanym.

 

 

Prehnit – Bendoukou Mali /Afryka

 

 Prehnit – Ravneberget Quarry, Søndeled, Aust-Agder Fylke /Norwegia

 

Prehnit – Oficarsa Quarry, Carchelejo, Jaén, Andalusia /Hiszpania 

 

 

 

 


24 stycznia 2019