TURKUS
 

 

Turkus występuje w odcieniach od spokojnego błękitu po odżywczą zieleń, a delikatne cętki i paseczki w odcieniach beżu i brązu są mu nieodłączne i wzmacniają jego charakter.
Występuje w wielu krajach i w każdym z nich wytworzył nieco inny odcień swych barw.
Turkus jest jednym z najstarszych znanych kamieni. Przez tysiące lat obejmował wszystkie kultury. Ceniony jako symbol mądrości, nieśmiertelności, szlachetności, szczęścia i ochrony.

 

Sierra Creak Turkus

 

Noszony zapewnia aurę ochronną, tworząc tarczę przed wrogiem.

Jest kamieniem mocnym i stabilnym, a jego delikatność rozprasza wszelkie wątpliwości. Dodaje ogromną dawkę odwagi.

Kondycja fizyczna osoby, która go nosi, ma znaczący wpływ na jego barwy, ponieważ turkus ma zdolność do ich zmiany. Jeżeli właściciel choruje lub popada w depresję turkus blednie, a kiedy odzyskuje swoją moc i zdrowieje, barwy powracają do swojej żywotności, a jego kolory pogłębiają się każdego dnia. Potrafi ostrzegać w ten sposób o nadchodzących niebezpieczeństwach.

Od wieków używany jako symbol męskiej mocy, dziś wiemy, że turkus wyrównuje przepływ zarówno męskiej jak i żeńskiej energii i jest symbolem połączenia nieba i ziemi. To kamień uziemiający i przywracający równowagę podczas głębokich medytacji.

Odświeża zmęczony umysł. Przywraca kreatywność.

Jego kojąca energia wytwarza przestrzeń w sercu do wybaczenia, akceptacji siebie i uwalnianiu zbędnych emocji.

Wzmacnia charakter, zwłaszcza kiedy chcemy odzyskać siły po ciężkiej wyprawie w głąb życia. Nawołuje do twórczości i samorealizacji. Stabilizuje wahania nastroju. Turkus łagodnie lecz konsekwentnie uspokaja umysł. Histeria znika kiedy turkus zostaje włączony w rzeczywistość naszego postrzegania, znika również narcystyczna potrzeba spoglądania tylko na swoje własne potrzeby, aby móc otworzyć się na punkt widzenia innych.

Jest skutecznym uzdrowicielem wskazującym dobre samopoczucie i spokój ducha. Łagodzi stres i przywraca ostrość widzenia poprzez serce. To kamień empatii, wnika w emocje i lecząc pomaga rozpoznań ich źródło. Otwiera na mądrość i zaufanie, zrozumienie. Piękno to obraz jaki kreuje w nas turkus. Ten kamień jest jak powiew świeżości na nasze dotychczasowe postrzeganie i ocenianie. Jeżeli chcemy otrzymać miłość, zrozumienie, życzliwość i wolność, turkus jest do tego świetnym narzędziem, po prostu ukazuje nam, że wystarczy odpuścić ocenianie i szufladkowanie innych, a wszystkie szlachetne cechy naszej duszy otrzymamy od swojego własnego serca, nie wikłając innych w uzupełnianie naszych własnych braków. Turkus to także kamień romantycznej atmosfery, miłosnej spontaniczności.

 

Turkus tybetański

 

Oczyszcza i wzmacnia meridiany i subtelne ciała, usprawniając komunikację ze swoim Najwyższym Ja. Otwiera drzwi do intuicji, uwalnia stare przekonania i pozwala spojrzeć jeszcze raz na nowo na zaistniałe sytuacje. Turkus potrafi również ukazać poprzednie wcielenia w celu integracji własnej przeszłości i doświadczenia, że wszystko zależy od nas. Kamień prawdy i pełni komunikowania się i manifestowania swoich boskich cech z należytym szacunkiem do siebie i świata na zewnątrz. Zachęca do czczenia siebie jako stworzenie i narzędzie boskości do pełnego wyrażania się w pełni, widząc wszystkie aspekty nas samych aby móc je zintegrować.

 

Turkus perski

Podnosi witalność psychiki i ciała, wspierając przyswajanie składników odżywczych, łagodząc zanieczyszczenia i infekcje wirusowe. Działa przeciwzapalnie i odtruwająco.

Pomaga w okolicach czakry serca, gardła i trzeciego oka.

Turkus posiada również siłę do oczyszczania smogu elektromagnetycznego ze środowiska.

 


24 listopada 2018