TURMALIN CZARNY/ SCHORL
 

 

Turmalin to borokrzemian glinu zmieszany z żelazem, magnezem lub innymi metalami, które w zależności od proporcji składników mogą tworzyć odcień czerwieni, różu, żółtego, brązowego, czarnego, zielonego, niebieskiego czy fioletowego. Jej pryzmatyczne, pionowo prążkowane kryształy mogą być długie i smukłe lub grube i kolumnowe, i mają wyjątkowo trójkątny przekrój. Często różnią się koloryzacją w obrębie pojedynczej próbki, podłużnie lub w przekrojach i mogą być przezroczyste lub nieprzezroczyste.
Najczęściej spotykany turmalin czyli Schorl, który stanowi 95% całego rodzaju turmalinu został wydobyty po raz pierwszy w Niemczech w pobliżu kopalni cyny.
Występuje również wraz z kwarcem.

 

Schorl, Czarny Turmalin /Namibia

 

Znany od starożytności czarny turmalin wykorzystywany był przede wszystkim do ochrony.
Do dziś uznawany jako kamień szamański, z powodzeniem używany podczas rytuałów do wytwarzania tarczy ochronnej, odrzucającej i rozpraszającej negatywne energie, byty czy inne siły, które potencjalnie mogłyby zaszkodzić.
Obdarza pewnością siebie. Z powodu swojej potężnej zdolności do eliminowania negatywnych skutków jest kluczowym elementem do codziennych rytuałów oczyszczania energii. Odpiera ataki wampirów energetycznych pomagając w ustanowieniu granic między nami, a innymi. Chroni przed ludźmi, którzy obciążają nas swoimi problemami nie biorąc przy tym odpowiedzialności za nie aby je rozwiązać.
Czarny turmalin stwarza linię, której nie można przekroczyć co powstrzymuje niskowibracyjną energię przeróżnych bytów przed przedostaniem się do psychiki, a więc drenowania energii.

Oczyszcza aurę z nieprzyjemnych wzorców myślowych, zapętlonego negatywizmem sposobu postrzegania i wewnętrzną walkę ze swoim umysłem przekształcając myśli w pozytywne i klarowne, przez co przestajemy tracić energię, którą można potem z powodzeniem wykorzystać na to na co pragniemy. Zwalcza skłonności samobójcze i tendencje do samo-okaleczania, co świadczy na jego korzyść – jak silnie rozprasza negatywny wpływ energii, który zagnieździł się i rozwinął tak silne procesy autodestrukcyjne. Łagodzi ataki paniki zwłaszcza w miejscach zaciemnionych, klaustrofobicznych czy w miejscach, w których atmosfera jest zagęszczona i przerażająca.
Jest też niezastąpiony w leczeniu chronicznego niepokoju czy zaburzeń obsesyjnych.

 

Schorl, Czarny Turmalin / Erongo, Namibia

 

Równoważy prawą i lewą półkulę mózgową dostosowując ich procesy do prawidłowego funkcjonowania co przekłada się na całą aurę. To czyni nasze ciało fizyczne bardziej skoordynowanym. Dzięki wszechstronnemu objęciu biopola i czyszczącej energii podnosi witalność doprowadzając jednocześnie do źródła stresu i napięcia.
Posiada właściwości nawigujące umysł i serce, które zawdzięcza swojej wnikliwej naturze, a więc wystarczy zagłębić się w jego wibracje aby odnaleźć odpowiedź na pytanie: gdzie znajduje się przyczyna przeszkody, choroby, bólu, emocji?

Prócz tego, że ma wpływ na wszystkie czakry jest przede wszystkim silnie połączony z czakrą korzenia, dzięki czemu wspiera nas w poczuciu uziemienia i uświadomieniu sobie, że jesteśmy bezpieczni, tu i teraz. Można z jego pomocą aktywować czakrę korzenia do połączenia z energią ziemi. Pozwala zachować promienność i duchową świadomość w najtrudniejszych momentach w życiu pośród tych, którzy nie rozumieją otaczającej nas zewsząd miłości wszechświata.

 

Beryl, Akwamaryn, Schorl, Czarny Turmalin /Namibia

 

Jest jednym z najpotężniejszych minerałów pochłaniających promieniowanie elektromagnetyczne, niwelując działanie promieniowania pochodzącego z fal związanych z telefonami, wifi czy innym sprzętem elektronicznym. Co ciekawe, w technologii czarny turmalin używany jest jako obwód do strojenia elektrycznego dla transmisji częstotliwości telewizyjnych i radiowych.
Jednym z jego właściwości jest zdolność do naładowania się ładunkiem elektrycznym poprzez pocieranie (piezoelektryczność) lub ogrzewanie (pyroelektryczność).

Skutecznie ochrania swoją energią pomieszczenie lub nieruchomość kiedy położymy lub zakopiemy go w czterech rogach. Odprowadza wtedy byty, które zostały i drenują energię z ludzi tam przebywających. Warto wtedy połączyć jego właściwości z kryształem górskim i zaopatrzyć w odpowiednio sformułowaną intencję miłości na odprowadzanie tych energii do źródła miłości. Połączenie czarnego turmalinu z kryształem górskim to pełnia energii, w której czerń i biel uzupełnia się, tworząc doskonały układ energii, manifestację sił światła i ciemności przyświecającego jeden cel, rozwój.

 

Akwamaryn, Albite, Schorl, Czarny Turmalin 

 

Czarny turmalin silnie wspiera oczyszczanie ze zbędnej, chorobliwej energii dlatego trzeba oczyszczać go regularnie. Jeżeli został zakopany w ziemi, naokoło nieruchomości, o czym pisałam powyżej wystarczy intencją dostroić go do silnie uzdrawiającej energii ziemskiej. Ziemia będzie wspierała jego działanie swoją mocą.

Naturalna różdżka z Turmalinu jest uważana za wyjątkowo silną, kierującą energię elektryczną o dużej mocy zdolną przekraczać znane nam obecnie prawa fizyki i doprowadzać do natychmiastowego uzdrowienia. Moc tkwi w rozbijaniu bloków w całej aurze, równoważenia meridian i czakr ziemską siłą. Na poziomie fizycznym oczyszcza ciało z metali ciężkich, wzmacnia układ odpornościowy, serce i nadnercza.

 

Schorl (czarny turmaline) z kryształem górskim, skaleń /Pakistan

 

Czarny Turmalin Schorl, Albite – Minas Gerais /Brasil


14 listopada 2018