TURMALIN RÓŻOWY
 

Niedawno pisałam o czarnym turmalinie i chcę żebyście wiedzieli, że różowy turmalin różni się pod wieloma względami swoim działaniem, jednak nadal zachowuje bazowe właściwości takie jak ochrona, integracja dwóch półkul mózgowych i wpływ na błędnik, właściwości piezoelektryczne i pyroelektryczne i wiele innych. Zainteresowanych odsyłam do artykułu:

turmalin czarny

 

Różowy turmalin jest nadal rzadko spotykany i może okazać się drogim okazem w naszej kolekcji. Może różnić się kolorem od blado różowego do głębokiej czerwieni, od przezroczystych bezbarwnych klejnotów po nieprzezroczyste, szorstkie kryształy.

 

 

To bardzo silny kamień dla czakry serca, aktywator miłości. Oczyszcza ciało emocjonalne poprzez centrum wysokiego serca i łączy je z ciałem eterycznym napełniając miłością i duchowością, wyzbywając tym samym ciężaru pochodzącego ze starych ran nagromadzonych w czasie. Zachęca do współodczuwania, współczucia, empatii i łagodnego usposobienia w okresach przyjmowania nowych energii i zmian. Pobudza wrażliwość na uzdrawiające energie i mądrość ducha. Obdarza troską, zaangażowaniem i determinacją. Dzięki niemu można stanąć na nogi i odzyskać namiętność i radość życia. Dodaje odwagi w przejawianiu miłości. Otwiera na zaufanie. Stymuluje spokój ducha, ciała i umysłu.

Silnie odstresowuje, uwalnia od zmartwień, depresji i lęku. Brak lęku i głębokie uczucie trwałości pomagają w realizacji budując poczucie nieustraszenia.
Zapewnia komfort i poczucie bezpieczeństwa osobom, które doznały jakiejkolwiek formy naruszenia ich suwerenności i pewności siebie.

 

 

Swoją energią wpływa na czakrę korony ułatwiając przyjęcie nowych zasad duchowości opartej na bezwarunkowej miłości i otwartości na różnorodność i osobistą ścieżkę rozwoju.

To kamień, który mogą docenić również dzieci dzięki jego bezkresnej miłości jaką emanuje.
Może się okazać wyjątkowo pomocny dla dzieci Indygo, aby pomóc im rozważyć konsekwencje przed podjęciem działania, a także aby uspokoić pobudzone energie, tak aby można je było konstruktywnie wykorzystać (wszelkie kamienie wpływające na czakrę serca pozytywnie wpływają na rozwój dzieci).

 

Kolejną znaną odmianą turmalinu jest turmalin arbuzowy (o nim napiszę osobny artykuł; tu, w skrócie).
Również czyni wiele dla czakry serca aktywując ją do pełnej miłości wobec siebie i innych z kolei zielone wybarwienie charakteryzuje się energią korzystną dla fizyczności, połączenia z aspektem ziemskim – pełnia odzwierciedlająca naszą obecną podróż wraz z Gają. Turmalin arbuzowy to rzadko spotykany kamień jednak warto nawiązać z nim kontakt ponieważ to właśnie jego energia przejawia najśmielsze zapisy prawd uniwersalnych spośród znanych dotychczas odmian turmalinu.
Jak najbardziej można łączyć energie różnych odmian turmalinu co tylko (aż!)wzmocni spójność energii tych kamieni równomiernie rozprowadzając ich energię po ciałach metafizycznych i fizycznym.

 

 


24 stycznia 2019