RUBIN Z ZOISYTEM
 

Zoisyt znaleziono po raz pierwszy w Alpach w 1805r (Saualpe w Karyntii – stąd pierwotna nazwa to saualpit). Odmian zoisytu jest kilka, są to: anyolit, tanzanit, thulit.
Ten artykuł będzie o zoisycie z rubinem, czyli anyolicie. Anyolit znaleziono natomiast dopiero w 1954r. w Tanzanii.

Kamień ten to połączenie zielonej skały zoisytowej z czarnymi wrostkami hornblendy i dużymi, zwykle nieprzezroczystymi rubinami. Występuje w skałach metamorficznych. Należy do grupy krzemianów.

 

 

Zoisyt z rubinem to połączenie dwóch energii łączących się w wyjątkową parę. Ziemia i ogień. Jako jedno oferuje energie szczęścia, uznania, obfitości uczuć, witalności i rozwoju.
Pobudza serce do otwarcia się na boską miłość. To kamień miłujący, rozkochujący w sobie i w swoim ziemskim, materialnym sposobie na okazywanie czystych uczuć. Aktywuje mechanizmy uzdrawiające i ochronne tworząc promieniującą miłością tarczę wewnątrz biopola, czym bliżej ciała fizycznego tym bardziej jego energia jest zagęszczona, im dalej tym bardziej energia rozchodzi się po ciałach subtelnych promieniując jeśli chcemy aż do najdalszych zakątków wszechświata. Kojąco wpływa na nastrój i nastawienie do otoczenia.

 

 

Jest pochodną wszystkich kamieni działających na poziomie serca, a dodatkowo pomaga zachować indywidualność i wewnętrzną stabilność. Bardzo szybko wyswobadza z ograniczeń mentalnych i emocjonalnych. Spowalnia i oczyszcza myśli. To jedna z jego najsilniejszych cech. Pokazuje jak je kontrolować. Łączy serce i umysł pobudzając połączenie energetyczne pomiędzy nimi. Odkrywa pamięć duszy, a więc aktywuje potrzebne nam informacje i to w jaki sposób się z nią porozumiewać. Uwalnia negatywny ładunek z przeszłości, zaległości nieprzepracowanych ran emocjonalnych na poziomie komórkowym i wyzwala emocje aby ostatecznie się uwolnić i poczuć w pełni.
Ciało bardzo szybko reaguje na jego dotyk powracając do harmonii i intensywnego relaksu. To powoduje błyskawiczną, fizyczną regenerację, spokojny, głęboki sen, coraz głębszy pokój wewnętrzny. Poczucie szczęścia, namiętności i zadowolenia stają się wzmacniane. Jego energia daje dużą motywację do rozpoczynania każdego dnia od nowa, z kolejną dawką inspiracji i chęci stworzenia czegoś istotnego i znaczącego w naszym życiu.

 

 

  Reprezentuje męski i żeński aspekt miłości, mimo, że serce jest obecnie kojarzone jako atrybut kobiet, a cechy takie jak troska, opiekuńczość, oddanie i poświęcenie są im przypisywane, nie jest to prawdą. Miłość nie zna granic ani płci, a Symbiont czyli dusza jest bezpłciowy. To ono. Wspomaga naturalne procesy uzdrowienia i wprowadzenia harmonii w życie poprzez kontakt z naturą, silnym elektromagnetycznym polem połączonym z polem grawitacyjnym mającym ogromny wpływ na neutralizacje szkodliwych czynników na biopole człowieka

 

 

 


25 lutego 2019